Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021 w woj. łódzkim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021 w woj. łódzkim

W dniu 1 października 2021 r. w Łodzi odbyła się konferencja poświęcona konkursowi „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021” w województwie łódzkim oraz jubileuszowi 30-lecia istnienia KRUS. Najbezpieczniejszym gospodarstwem rolnym komisja konkursowa uznała gospodarstwo Beaty i Sławomira Witkowskich.

Zastępca Prezesa KRUS Monika Rzepecka i Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi Tomasz Nowicki przypomnieli historię Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i jej wpływu na zabezpieczenie społeczne rolników. Z okazji 30-lecia KRUS odznaczono zasłużonych pracowników Kasy z województwa łódzkiego.

Uczestnicy konferencji mogli również zapoznać się z działaniami prewencyjnymi oraz zasadami bhp w rolnictwie, które mają wpływ na zmniejszenie liczby wypadków.

W czasie wydarzenia wręczono nagrody i wyróżnienia dla uczestników finału wojewódzkiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021”, nad którym honorowy patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Etap regionalny konkursu przebiegał w ramach trzech regionów: Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi oraz Placówek Terenowych KRUS w Tomaszowie Mazowieckim i w Zduńskiej Woli. Do tegorocznej edycji konkursu na terenie województwa łódzkiego zgłosiły się
74 gospodarstwa. Komisje Regionalne, po wizytacji i dokonanej ocenie gospodarstw wyłoniły po 3 najlepsze gospodarstwa rolne, które awansowały do finału wojewódzkiego.

Następnie Komisja Wojewódzka po zwizytowaniu 9 najlepszych gospodarstw wyłoniła zwycięzcę etapu wojewódzkiego, który reprezentować będzie województwo łódzkie finale krajowym.

Klasyfikacja etapu wojewódzkiego konkursu Bezpieczne gospodarstwo Rolne 2021:

I miejsce: gospodarstwo rolne Beaty i Sławomira Witkowskich, położone
w miejscowości Konopnica (gmina Wartkowice).

II miejsce: gospodarstwo rolne Stanisławy i Andrzeja Tarnowskich z miejscowości Cieślin (gmina Rozprza).

III miejsce: gospodarstwo rolne Katarzyny i Krzysztofa Nykiel położone
w miejscowości Kaszewy Kolonia (gmina Krzyżanów)
.

Głównym organizatorem wydarzenia był Oddział Regionalny KRUS w Łodzi. Współorganizatorami konferencji byli: Oddział Terenowy KOWR w Łodzi, Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, Łódzki Oddział Regionalny ARiMR, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Łodzi, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Duszpasterstwo Rolników Archidiecezji Łódzkiej, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi i Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin. Patronat nad konferencją objęli Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński i Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

W wydarzeniu uczestniczyli między innymi  Monika Rzepecka, Zastępca Prezesa KRUS, Andrzej Górczyński, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Alicja Antczak, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marian Sikora, członek Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP, Anna Bieniawska, dyrektor Biura Regionalnego TUW „TUW” w Łodzi,  Dominik Hamrin, dyrektor Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR, Włodzimierz Lewandowski, Zastępca Dyrektora ŁODR z s. w Bratoszewicach, ks. Jarosław Leśniak, Duszpasterz Rolników Archidiecezji Łódzkiej. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Marek Sarwa, Zasstępca Dyrektora Oddziału Terenowego KOWR w Łodzi.

OT Łódź

 

Informacje z regionów