Agroliga 2021 w województwie podlaskim rozstrzygnięta - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Agroliga 2021 w województwie podlaskim rozstrzygnięta

W dniu 8 lipca br. odbył się finał konkursu Agroliga 2021 w województwie podlaskim. Wydarzenie organizowane jest od 28 lat.

Konkurs Agroliga jest prestiżowym spotkaniem ludzi sukcesu z branży agro. Corocznie bierze w nim udział wielu rolników i przedstawicieli agroprzedsiębiorstw z całego województwa. Splendoru dodaje obecność włodarzy województwa, parlamentarzystów, samorządowców oraz kluczowych instytucji wspierających rolnictwo. Oddział Terenowy KOWR w Białymstoku reprezentowała Dyrektor Jadwiga Zabielska, wręczając zwycięzcom nagrody w postaci sprzętu ogrodniczego.

Laureatami są rolnicy i przedstawiciele agroprzedsiębiorstw, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swoją działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.

Mistrzami w kategorii "Rolnicy" zostali Katarzyna i Robert Jeromińscy z Chobotek (pow. moniecki). Prowadzą gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli trzody chlewnej. Jest też produkcja roślinna - kukurydza na ziarno, rzepaki i zboża. Powierzchnia gospodarstwa to 200 ha.

Tytuł mistrza otrzymała też firma AgroFrankopol z miejscowości Włosty Olszanka (pow. wysokomazowiecki). Firma sprzedaje maszyny rolnicze renomowanych marek. Obecnie zatrudnione są tam 52 osoby.

 

OT Białystok

Informacje z regionów