V Kongres Kół Gospodyń Wiejskich - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

V Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

4 lipca 2020 roku w dawnym Państwowym Stadzie Ogierów w Białym Borze odbył się V Kongres Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowany przez Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie. Celem wydarzenia była integracja Kół Gospodyń Wiejskich oraz omówienie zmian i możliwości dalszej współpracy między kołami a KOWR.

Na zaproszenie Krzysztofa Nieckarza, Dyrektora OT KOWR w Koszalinie odpowiedziało 60 Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas kongresu członkowie KGW wymieniali się swoimi doświadczeniami oraz pomysłami. Dodatkową atrakcją były konkursy na najlepszą potrawę regionalną, wytwory rękodzielnicze oraz występy artystyczne.

W trakcie wydarzenia na scenie odbywały się koncerty kół gospodyń wiejskich a główną atrakcją była grupa Nastrojeni. Zaproszeni na kongres kucharz i dietetyk prowadzili pokazy kulinarne na bazie polskich produktów oraz informowali o zaletach zdrowego odżywiania.

Na wydarzenie była zaproszona Fundacja „Nauka Dla Środowiska”, która doradzała kobietom z KGW skąd pozyskać dodatkowe fundusze na rozwój kół oraz jak rozliczać takie projekty.

Nad bezpieczeństwem i zdrowiem pań czuwały dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej – OSP Biały Bór i OSP Bobolice. Wydarzenie przebiegało w reżimie sanitarnym z zachowaniem wszelkich środków ostrożności związanych z Covid-19.

Na koniec, wszyscy uczestnicy wzięli udział w challange i wspólnie zrobili 10 przysiadów dla małego Kajtusia chorego na SMA.

 

OT w Koszalinie

Informacje z regionów