Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato

Miodowe Lato to wyjątkowa impreza dla wszystkich pszczelarzy, miłośników miodobrania oraz smakoszy miodu i produktów pszczelich.

W niedzielę 11 sierpnia br. w Zarzeczewie odbyła się X edycja Kujawsko-Pomorskiego Miodowego Lata organizowana przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Regionalny Związek Pszczelarzy Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej we Włocławku. Wśród licznych stoisk z miodem i produktami z miodu, swoje produkty oferowali również wystawcy zarejestrowani w aplikacji „Polska Smakuje”.

Podczas imprezy odbyły się liczne warsztaty dla właścicieli ogrodów, ogródków, rolników i pszczelarzy. Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato wzięło udział w ustanawianiu rekordu z zakresu pszczelarstwa, który polegał na jednoczesnym odkręcaniu słoiczków z miodem i próbowaniu tego miodu.

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy, zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne, na którym można było uzyskać informację nt. działań promocyjnych, które realizuje KOWR.

Informacje z regionów