60 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Sance - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

60 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Sance

Uroczystości 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Sance odbyły się 28 stycznia w remizie OSP w Sance. Partnerem obchodów był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Po powitaniu gości, zebranym przedstawiono bogatą historię Koła. Następnie miała miejsce część artystyczna, a po niej zaproszeni goście złożyli okolicznościowe życzenia. Obchody diamentowego jubileuszu Koła Gospodyń Wiejskich w Sance zakończyła wspólna biesiada.

Rolą KGW jest kultywowanie lokalnych zwyczajów i tradycji oraz przekazywanie ich kolejnym pokoleniom oraz działania na rzecz lokalnej społeczności. Szczególne miejsce zajmują Koła, które działają od kilkudziesięciu lat. Jednym z nich, na terenie województwa małopolskiego, jest KGW w Sance.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Starosta Krakowski Wojciech Pałka oraz Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk. Oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie reprezentował Zastępca Dyrektora OT KOWR w Krakowie Mirosław Boruta Krakowski, który złożył życzenia jubilatkom i wpisał się do okolicznościowej Księgi Pamiątkowej.

Informacje z regionów