Dni otwarte Funduszy Europejskich - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dni otwarte Funduszy Europejskich

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w VI edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich, która odbędzie się w terminie 10-12 maja 2019 r. Jest to akcja skupiająca przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów Funduszy Europejskich, którzy raz w roku udostępniają społeczeństwu efekty swoich przedsięwzięć.

Dni Otwarte to akcja popularna i o dużym zasięgu. V edycja skupiła prawie 560 wydarzeń, które łącznie odwiedziło ponad 132 tysiące uczestników. Tegoroczna edycja otrzymała nową formułę ze względu na obchody 15-lecia Polski w Unii Europejskiej. VI edycja pod hasłem „Polska Różnorodna” podsumuje piętnaście lat wykorzystania Funduszy Europejskich oraz podkreśli ich wpływ na wszystkie regiony Polski. Przez ostatnie pięć edycji beneficjenci doceniali DOFE za szeroki zasięg medialny oraz możliwość promocji swoich usług i produktów powstałych w ramach unijnych projektów na skalę krajową.

Dzień Otwarty w Państwa projektach nie musi być wielką, spektakularną imprezą. Może to być udostępnienie ze zniżką lub za darmo codziennej oferty lub organizacja dodatkowego wydarzenia. To co wyróżnia DOFE spośród innych, podobnych akcji to wydarzenia w miejscach niekoniecznie związanych z rozrywką i relaksem. Możliwość zobaczenia zaplecza teatrów, lotnisk, zakładów produkcyjnych oraz innych zrealizowanych inwestycji przyciąga wielu uczestników, również ewentualnych przyszłych kontrahentów i odbiorców. W tym roku DOFE urozmaici wiele wydarzeń towarzyszących akcji. Atrakcje związane ze sportem, zdrowiem czy kulturą staną się elementem spajającym VI edycję akcji. Beneficjenci związani z rewitalizacją lub dziedzictwem kulturowym oraz turystyką będą mieli okazję do przeprowadzenia ciekawych zajęć i wycieczek poza swoimi placówkami. Wszystkie wydarzenia, które odbędą się w tym roku w ramach Dni Otwartych, zostaną przedstawione na stronie: www.dniotwarte.eu. Do udziału w Państwa wydarzeniach zachęcać będzie kampania promocyjna w ogólnopolskich i regionalnych mediach oraz dystrybuowane przez organizatorów materiały promocyjne. Najciekawsze wydarzenia i projekty mają szansę na dedykowane audycje. Akcja posiada swój logotyp oraz gotowe do powielenia szablony materiałów promocyjnych.

Koordynatorem Dni Otwartych Funduszy Europejskich jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz zaangażowaniu innych instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce.

Zachęcamy do dołączenia do DOFE. Aby zgłosić udział w akcji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie akcji: www.dniotwarte.eu. Strona internetowa będzie uruchomiona w marcu 2019 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panią Marzeną Trajer (tel. 22 376-73-11, mail: marzena.trajer@kowr.gov.pl) lub Panią Beatą Sulimą (tel. 22 376-73-03, mail: beata.sulima@kowr.gov.pl).