Złoty Equator i platynowa Emandoria - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Złoty Equator i platynowa Emandoria

W miniony weekend rozegrany został Championat Świata Koni Arabskich w Paryżu. Equator sięgnął po tytuł Czempiona Świata Ogierów Starszych, a Emandoria została uhonorowana tytułem Platynowej Czempionki Świata. Oba konie pochodzą ze Stadniny Koni Michałów, nad którą Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa sprawuje nadzór właścicielski.

Stadninę Koni Michałów reprezentowało 6 koni: roczna EL BELLISIMA (Ascot DD – Ekliptyka po Ekstern) – Top Ten Championatu Świata Klaczy Rocznych, z takim samym tytułem powróciła z Paryża trzyletnia EMANOLLA (Vitorio TO – Emandoria po Gazal Al Shaqab). Ostatni koń trenowany w Michałowie i startujący w Paryżu, to aktualna Championka Europy, siwa WILDONA (Shanghai E.A. – Wilda po Gazal Al Shaqab), która swój debiut na francuskim Salonie Konia ukończyła również z tytułem Top Ten Championatu Świata. Pozostałe konie własności i hodowli SK Michałów zaprezentowane w Paryżu to przebywające w dzierżawie: PUSTYNIA KAHILA (Kahila Al Shaqab – Pustynna Malwa po Ekstren) – 8 miejsce w klasie oraz ogier EQUATOR (QR Marc – Eklptyka po Ekstern), który zdobył złoty medal w kategorii ogierów starszych i  został wybrany nowym Championem Świata oraz otrzymał nagrodę dla najwyżej ocenionego konia pokazu.

Oprócz ogromnego sukcesu Equatora w Paryżu tytułem Platynowej Czempionki Świata została uhonorowana czternastoletnia EMANDORIA (Gazal Al Shaqab – Emanda / Ecaho), czym zakończyła swoją bogatą karierę i pożegnała się z ringami pokazowymi.

EQUATOR, EMANDORIA, PUSTYNIA KAHILA, jak również GALERIDA (Shanghai E.A. – Galilea / Laheeb), która nie startowała w Paryżu, szczęśliwie wróciły 27 listopada br. wraz z pozostałymi końmi i pracownikami Stadniny do Michałowa.

Zdjęcia: Sylwia Iłenda

News