Wspierając rolników wspieramy polskie społeczeństwo - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wspierając rolników wspieramy polskie społeczeństwo

Premier Mateusz Morawiecki wspólnie z Wicepremierem, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henrykiem Kowalczykiem podczas konferencji w gospodarstwie sadowniczym w Załężu Dużym przedstawili zasady udzielania dopłat do nawozów. Na ten cel z budżetu państwa zostanie przeznaczone blisko 4 mld zł.

– Konsekwencja, sprawczość, odpowiedzialność, solidarność – w tych słowach można zawrzeć cały nasz program, w szczególności program gospodarczy dla rolników – powiedział Premier Mateusz Morawiecki. Dodał też, że udzielane wsparcie jest w rzeczywistości inwestycją w niższą inflację w przyszłości.

Wicepremier Henryk Kowalczyk zwrócił uwagę, że dopłaty do nawozów są działaniami, które ograniczają przyczynę wzrostu cen żywności. – Wspierając rolników, tak naprawdę wspieramy polskie społeczeństwo – podkreślił Wicepremier.

Henryk Kowalczyk, poinformował, że już od 25 kwietnia br. będzie można składać wnioski o dopłaty do zakupionych nawozów do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dopłaty będą przysługiwały do nawozów zakupionych od 1 września 2021 roku do 15 maja 2022 roku.

Więcej informacji na stronie ARiMR:

https://www.gov.pl/web/arimr

Podczas konferencji  przedstawione zostały także inne formy wsparcia rolników. Więcej na ten temat pod adresem:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wspierajac-rolnikow-wspieramy-polskie-spoleczenstwo

 

News