Wizyta studyjna dziennikarzy z zagranicy - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wizyta studyjna dziennikarzy z zagranicy

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest organizatorem wizyty studyjnej 16 dziennikarzy z Chin, Wietnamu, RPA, ZEA i Indii. W siedzibie KOWR 7 maja br. odbyło się spotkanie, podczas którego Michał Wiśniewski, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR powitał gości.

Wizyta studyjna została zorganizowana przez KOWR w ramach działań promocji zagranicznej polskiego sektora rolno-spożywczego, wsparcia eksportu oraz w ramach branżowego programu polskich specjalności żywnościowych. Podczas spotkania omówiono działalność oraz ustawowe zadania KOWR. Departament Wsparcia Eksportu przedstawił prezentację na temat funkcjonowania Ośrodka, po której zagraniczni dziennikarze mogli zadawać pytania. Odpowiadzi na nie udzielała Marzena Trajer, Dyrektor Biura Strategii i Analiz. W spotkaniu uczestniczyła także Katarzyna Kwiecień, Dyrektor Departamentu Wspierania Eksportu.

We wtorek 8 maja dziennikarze odwiedzą polskie stoiska na Polagra Food w Poznaniu. Ponadto będą mieli okazję zobaczyć m.in. Stadninę Koni „Pępowo”, Krajową Spółkę Cukrową w Dobrzelinie oraz Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu. Po wizycie dziennikarze są zobowiązani do napisania artykułów o polskim sektorze rolno-spożywczym i polskiej żywności.

Wizyta potrwa do 11 maja br.

News