Spotkanie z przedstawicielami Departamentu Rozwoju Stanu Pensylwania - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Spotkanie z przedstawicielami Departamentu Rozwoju Stanu Pensylwania

W dniu 5 kwietnia 2018 r. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zorganizował spotkanie z przedstawicielami Departamentu Rozwoju Stanu Pensylwania oraz polskimi producentami żywności i maszyn rolniczych.

W spotkaniu udział wzięło ponad dwadzieścia przedsiębiorstw zainteresowanych rozwojem współpracy handlowej i inwestycyjnej na rynku amerykańskim. Spotkanie było okazją do prezentacji polskiego potencjału eksportowego, pogłębienia wiedzy na temat działalności na rynku USA, jak również nawiązania kontaktów z przedstawicielami administracji amerykańskiej. Potencjał eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do USA jest ogromny. W 2018 r. eksport ten osiągnął najwyższą wartość w historii i wyniósł 625 milionów USD. Liczymy na to, że dzisiejsze spotkanie przyczyni się do tego, by dodatkowo poprawić ten wynik.

Stan Pensylwania to spożywczy hub zaopatrzeniowy dla Nowego Jorku i okolic wschodniego wybrzeża USA. Jest również mocno związany z Polską – to czwarty stan w USA pod względem liczebności zamieszkałej w nim Polonii.

News