Polskie stoisko narodowe na targach Anufood China 2018 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Polskie stoisko narodowe na targach Anufood China 2018

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w dniach 21-23 listopada 2018 r. kolejny raz bierze udział w odbywających się w Pekinie, w Chinach, międzynarodowych targach żywności - Anufood China 2018.

Targi Anufood China to najważniejsze w Północnych Chinach targi importowanej żywności i jedne z najważniejszych targów w całych Chinach. Pierwszego dnia targów Polskie Stoisko Narodowe otworzył Ambasador RP w ChRL pan Wojciech Zajączkowski.

Na polskim stoisku, znajdującym się w hali 3, swoje oferty prezentuje 10 firm z branży słodyczy, owocowo-warzywnej, soków oraz napojów a także mleczarskiej. Już od pierwszego dnia targów stoisko cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów, chińskich przedsiębiorców, a także indywidualnych zwiedzających, którzy mają okazję poznać i spróbować polskie tradycyjne dania dzięki organizowanym pokazom kulinarnym. W ramach misji gospodarczej towarzyszącej targom Anufood China 2018 polscy przedsiębiorcy mieli okazję do zapoznania się z ofertą głównych sieci handlowych Ole oraz Jenny Wang, a także uczestniczyli w spotkaniach B2B z przedstawicielami lokalnych i globalnych sieci handlowych oraz dystrybutorami.

Targi Anufood są odwiedzane głównie przez importerów i dystrybutorów artykułów rolno-spożywczych – głównie z Pekinu
i Tianjinu, ale także z Szanghaju, Dalian i innych miast, w szczególności z Chin Północnych i Północno-Wschodnich. Pekin odgrywa istotną rolę w imporcie żywności do Chin, gdyż zlokalizowane są tu główne siedziby firm państwowych zajmujących się importem z zagranicy (np. COFCO). Pekin i położony niedaleko Tianjin uznawane są za 2 z 6 tzw. supermiast.

Targi Anufood China potrwają do 23 listopada 2018 r.

 

News