KOWR na Pride of Poland 2019 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na Pride of Poland 2019

W dniach 9-12 sierpnia 2019 r. odbyła się w Janowie Podlaskim kolejna już edycja Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi. Swój dorobek hodowlany prezentowały podczas jego przebiegu Stadniny w Janowie Podlaskim, Michałowie oraz Białce, których właścicielem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zwieńczeniem Wydarzenia była jubileuszowa 50. aukcja Pride of Poland, która zakończyła się wielkim sukcesem zarówno organizacyjnym jak i finansowym.

Podczas aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim sprzedano 14 koni spośród 21 wystawionych przez stadniny państwowe (w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce) oraz 3 hodowców prywatnych. Łącznie uzyskano wynik 1 396 000 euro.  Za najwyższą cenę, 400 000 euro, sprzedana została klacz Galerida, którą wylicytował kupiec z Kataru. Ogromne emocje wzbudziły także janowska Potentilla oraz  michałowska Karola. Pierwsza klacz osiągając cenę 215 000 euro, została sprzedana do Niemiec. Natomiast drugą wylicytował kupiec z Polski za 150 000 euro.

W trakcie poniedziałkowej aukcji Summer Sale sprzedano 12 koni z oferty. Łącznie w aukcji stadniny państwowe i hodowcy prywatni wystawili do sprzedaży 24 klacze. Łącznie uzyskano wynik 328 000 euro. Najwyższą cenę osiągnęła Wieża Marzeń, którą wylicytował kupiec ze Szwecji za 65 000 euro.

Bardzo dobre wyniki aukcji wskazują na fakt, że hodowane w spółkach konie cieszą się w dalszym ciągu dużym zainteresowaniem wśród hodowców koni tej rasy na świecie. W wydarzeniu brały również pozostałe 41 spółek, w których prawa z udziałów wykonuje KOWR, prezentując na wspólnym stoisku promocyjnym swój dorobek hodowlany oraz ofertę handlową.

   

News