KOWR na Naradzie Ambasadorów 2022 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na Naradzie Ambasadorów 2022

Tegoroczna Narada Ambasadorów Rzeczypospolitej Polskiej odbywa się w dniach 20-24 czerwca 2022 r. w Warszawie. Udział w niej wezmą ambasadorzy i stali przedstawiciele Rzeczypospolitej Polskiej przy organizacjach międzynarodowych. 23 czerwca Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowała Małgorzata Gośniowska-Kola, zastępca dyrektora generalnego

Jest to pierwsze spotkanie kierowników polskich placówek dyplomatycznych i stałych przedstawicielstw po dwuletniej przerwie wymuszonej pandemią COVID-19.

Podczas pobytu w Warszawie ambasadorowie i stali przedstawiciele RP złożą wizyty u Prezydenta Andrzeja Dudy, Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz u Premiera Mateusza Morawieckiego w celu omówienia bieżącej i przyszłej współpracy.

Gościem honorowym tegorocznej Narady Ambasadorów jest Minister Spraw Zagranicznych Republiki Łotewskiej JE Edgars Rinkēvičs, który przyjął zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych Zbigniewa Raua do podzielenia się z polskimi ambasadorami łotewskim spojrzeniem na kluczowe aspekty sytuacji międzynarodowej.

Podczas plenarnych obrad poruszone zostały bieżące kwestie z agendy politycznej w układzie tematycznym w obszarach takich jak bezpieczeństwo, Unia Europejska, polityka informacyjna, współpraca gospodarcza, humanitarna i rozwojowa, wyzwania konsularne oraz dyplomacja publiczna i polonijna, a także sprawy dotyczące dalszego rozwoju i profesjonalizacji polskiej służby zagranicznej.

Z okazji Narady Ambasadorów oraz dla podkreślenia znaczenia wsparcia dla naszych ukraińskich partnerów na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się uroczysty koncert solidarności polsko-ukraińskiej w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej.

News