KOWR na Cavaliadzie w Poznaniu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na Cavaliadzie w Poznaniu

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dn. 30.11-03.12 br. odbył się cykl zawodów jeździeckich CAVALIADA Tour. Jest to międzynarodowe wydarzenie jeździeckie, święto sportu oraz hodowli. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Witold Strobel – Dyrektor Generalny KOWR.

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Zawodnicy uczestniczący w wydarzeniu zmagali się aż w 6 dyscyplinach: skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu i paraujeżdżeniu, WKKW, powożeniu, a także woltyżerce. Do konkursów przystąpiło 101 jeźdźców z 25 państw na 242 koniach. Aż sześcioro z nich zajmuje miejsca w pierwszej setce w światowym rankingu, a w drugiej jest ich kolejnych dziesięciu.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa był  mocno zaangażowany w część sportową Cavaliady. Dyrektor Generalny KOWR objął patronatem zawody: WECHTA Eventing Tour WKKW o nagrodę firmy Wechta oraz Halowy Puchar Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Ponadto wręczał nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w konkurencji skoki przez przeszkody (CSI1) Finał Dużej Rudy, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego.

Podczas tegorocznej Cavaliady swój dorobek i potencjał reprezentowały spółki hodowli roślin i zwierząt, w tym stadniny koni, które nadzoruje Ośrodek. Imprezie towarzyszyły również targi, których tematyka obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi. Publiczność mogła oglądać też widowiska teatralne oraz pokazy z udziałem koni. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz z Polskim Związkiem Hodowców Koni przygotował pokaz pt. „Krainy Polskich Koni”. Jeźdźcy i powożący w pięknych strojach ludowych zaprezentowali  niezwykłe umiejętności koni. Było można podziwiać piękne i zwinne araby, odważne małe hucuły, wielkie konie zimnokrwiste, a także pojedynki rumaków rycerskich oraz akrobacje na polskich konikach i kucykach.

News