Produkt Polski na lokomotywie PKP Intercity - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Produkt Polski na lokomotywie PKP Intercity

16 grudnia br. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. zainaugurowały nową akcję promocyjną polskich towarów na kolei. Hasło PRODUKT POLSKI #KupujŚwiadomie pojawiło się na jednej z lokomotyw PKP Intercity. Lokomotywa jest jedną z trzydziestu nowych maszyn, które w ramach przeprowadzonych inwestycji trafiły w ostatnim czasie na polskie tory.

- Ta supernowoczesna lokomotywa Griffin przemierzała polskie szlaki, będzie docierała do najdalszych zakątków naszej ojczyzny i wszędzie tam będzie zachęcała do kupowania polskich produktów. Zachęcała do tego, żebyśmy patrzyli przed podjęciem decyzji konsumenckiej przez pryzmat patriotyzmu gospodarczego – mówił wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki, który chwalił Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z inicjatywę i dziękował spółkom grupy PKP za ich podjęcie.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel podkreślał, że zakup nowych lokomotyw również wpisuje się w kampanię #kupuj świadomie. - Lokomotywy, chociaż spełniają wszystkie standardy światowe są polskim produktem z firmy Newag. – podkreślał wiceszef resortu infrastruktury.

Zastępca dyrektora generalnego KOWR Marcin Wroński podkreślał, że szczególnie w okresie pandemii możemy pomóc sobie i całej gospodarce wybierając polskie produkty. – Nie jest to nasza pierwsza akcja promocyjna polskich towarów, którą robimy wspólnie ze spółkami grupy PKP. Bardzo sobie cenimy tę współpracę i mam nadzieję, że będą jej kolejne odsłony.- mówił podczas spotkania.

Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, która wprowadza możliwość stosowania oznakowania „PRODUKT POLSKI”. Powyższe przepisy określają jednolite kryteria dotyczące dobrowolnego umieszczania informacji „PRODUKT POLSKI”. Stanowią one, że produkty muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem, że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.

News