Konkurs Wójt Roku 2018 rozstrzygnięty - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Konkurs Wójt Roku 2018 rozstrzygnięty

W sobotę, 6 kwietnia br., w siedzibie Telewizji Polskiej S.A odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu Wójt Roku 2018. Najlepszym wójtem w tegorocznej edycji konkursu został Ryszard Jędruch z gminy Tryńcza na Podkarpaciu.

Samorządowiec zwycięstwo w konkursie zadedykował swojej żonie, rodzicom (jest jednym z trzynaściorga rodzeństwa), a także wszystkim mieszkańcom Tryńczy. Odbierając statuetkę nie krył zaskoczenia. Dziękował wszystkim, którzy oddali na niego głosy. Mówił, że to wyróżnienie odbiera jako zwieńczenie jego 17-letniej pracy na rzecz gminy, od sołtysa, przez radnego - po wójta.

Konkurs Wójt Roku objęty był Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, którego reprezentował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera. W roli gościa honorowego wystąpił również Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Dyrektor Generalny Grzegorz Pięta.

Redakcja Audycji Rolnych TVP1 już po raz 18 zorganizowała konkurs na Wójta Roku. Jego celem jest wybór wójta, który w minionym roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Kandydatury wójtów zgłaszali mieszkańcy, instytucje i organizacje. Jak co roku z całego kraju napłynęło wiele zgłoszeń. Spośród nich kapituła konkursu, w skład której wchodził m.in. Dyrektor Generalny KOWR, wyłoniła 10 najlepszych wójtów. Ryszard Jędruch zwyciężył dzięki głosom telewidzów

News