I Olimpiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

I Olimpiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W Bielsku Białej, 11 września br., odbyła się I Olimpiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W wydarzeniu uczestniczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda, który wręczył laureatom nagrody. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowali: Mateusz Balcerowicz, Dyrektor Departamentu Innowacji w KOWR i Teresa Pala, Zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego w Częstochowie.

Wydarzenie było skierowane do osób w wieku od 7 do 18 lat zaangażowanych w działalność Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP), działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych. Drużyny te znacząco wpływają na kształtowanie właściwych postaw społecznych  i kulturowych. Stąd idea organizacji olimpiady, która dzięki sportowej rywalizacji pozwoli na spotkanie młodzieży z całej  Polski w tak dużej skali. Jest to także doskonałe miejsce na zawiązanie nowych przyjaźni i wymianę doświadczeń.

W ramach I Olimpiady MDP zmagania odbywały się m.in. w następujących konkurencjach: bieg farmera z karnistrami na dystansie 25 metrów, ściana, którą zawodnicy musieli pokonać pojedynczo, slalom składający się z 8 pachołków, beczka, gdzie zadaniem zawodników było przeturlanie jej na dystansie 25 metrów, tunel oraz linia gaśnicza, polegająca na wspólnym zbudowaniu jej przez zawodników.

W zawodach startowało 28 drużyn z całej Polski.

KOWR był partnerem wydarzenia. Mateusz Balcerowicz i Teresa Pala uroczyście otworzyli Olimpiadę. Na pikniku rodzinnym towarzyszącym wydarzeniu pracownicy KOWR rozdawali biuletyny KOWR, materiały i ulotki informacyjne dotyczące m.in.: Odnawialnych Źródeł Energii, pożyczek, spółdzielni energetycznych, teledetekcji satelitarnej. Odbyła się także projekcja filmu i prelekcja poświęcona wspieraniu rozwoju OZE na terenach wiejskich. Była to również okazja do rozmów m. in na temat korzyści ze stosowania OZE, promowania i degustacji produktów regionalnych (miody, soki, przetwory owocowe, ciasta i chleby i inne wypieki) przygotowanych przez partnerów programu „Polska Smakuje”.

News