Dni Pola 2018 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dni Pola 2018

Dni Pola Poznańskiej Hodowli Roślin „Nagradowice 2018” odbyły się 8 czerwca 2018 w gminie Kleszczewo. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Andrzej Sutkowski – Zastępca Dyrektora Generalnego, który nadzoruje hodowlane Spółki KOWR.

Zorganizowane w Oddziale Produkcyjno-Nasiennym w Nagradowicach Dni Pola Poznańskiej Hodowli Roślin przyciągnęły gości z całego kraju. Było to prawdziwe święto rolnictwa! Zarząd Poznańskiej Hodowli Roślin, którego przedstawicielami byli Czesław Janikowski oraz Aneta Burghardt, miał przyjemność gościć przedstawicieli władz regionalnych, biznesu oraz  rolników indywidualnych.

W programie wydarzenia znalazło się miejsce na wykłady znamienitych profesorów oraz liderów agrobiznesu, którzy poruszyli aktualne zagadnienia związane z hodowlą i nasiennictwem roślin rolniczych oraz szeroko rozumianym rolnictwem. Goście mieli okazję do zwiedzania Oddziału Produkcyjno-Nasiennego w Nagradowicach i zobaczenia go „od kuchni”, gdzie przygotowywany jest materiał siewny. Program spotkania obejmował również wizytę w Stacji Hodowli Roślin w Nagradowicach, gdzie hodowane są odmiany zbóż. Tam można było obejrzeć kolekcję odmian na poletkach demonstracyjnych, założonych specjalnie na tę okazję. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowoczesna linia do produkcji materiału siewnego oraz pola demonstracyjne, gdzie po raz pierwszy można było zobaczyć najnowsze odmiany PHR – pszenicę ozimą FORMACJA oraz jęczmień jary ELDORADO. Ciekawostką dla wielu rolników był specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do hodowli roślin. Dopisała zarówno niewiarygodna frekwencja, jak i piękna pogoda. Poznańską Hodowlę Roślin odwiedziło tego dnia ponad 600 osób. Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o. jest dumna, że mogła gościć rolników z całego kraju i zaprasza do zakupu kwalifikowanego materiału siewnego w Oddziałach Spółki oraz u dystrybutorów na terenie całego kraju.

News