CAVALIADA 2022 w Poznaniu za nami! - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

CAVALIADA 2022 w Poznaniu za nami!

W dniach 15-18.12.2022 r. w Poznaniu odbyły się zawody jeździeckie z cyklu Cavaliada Tour. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który kolejny rok z rzędu był Partnerem tego wydarzenia, reprezentowali Dyrektor Biura Dyrektora Generalnego Janusz Niedziela oraz Zastępca Dyrektora Biura Dyrektora Generalnego Hanna Myjak.

Cykl zawodów jeździeckich Cavaliada Tour to niezwykłe wydarzenie sportowe, które na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywa się rokrocznie od 1995 r. Wyjątkiem był rok 2008, kiedy to na terenach targowych odbywała się Konferencja Narodów Zjednoczonych.

CAVALIADA to jedyne zawody w kraju, podczas których można zobaczyć cztery konkurencje jeździeckie w jednym miejscu i w jednym czasie. Przez cztery dni rywalizują ze sobą zawodnicy skoków przez przeszkody, WKKW, ujeżdżenia i powożenia. Dodatkowo rozgrywany jest konkurs dla dzieci na kucach – CAVALIADA Future. Głównym celem zawodów jest popularyzacja jeździectwa w Polsce nie tylko jako dyscypliny sportowej, ale również jako formy rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Na zwycięzców czekają nagrody, ale walka toczy się również o cenne punkty do światowego rankingu i Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. CAVALIADA Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).

W tym roku przez cztery dni zawodów – CAVALIADA Poznań przez areny Międzynarodowych Targów Poznańskich przegalopowało ponad 600 koni, a na wydarzeniu gościły 23 tysiące uczestników.

W ramach zawodów CSI rozegrano 26 konkursów, z których 19 zakończyło się zwycięstwem Polaków.

Cavaliadzie tradycyjnie towarzyszyły Targi Sprzętu Jeździeckiego oraz pokazy i widowiska z udziałem koni.

Piątkowy konkurs Dużej Rundy zaliczany do Longines Ranking i CAVALIADA Tour, o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod patronatem marki LOTTO, zebrał na liście startowej 58 par. Parkur podstawowy o wysokości 150 cm bezbłędnie udało się pokonać 12 z nich. W finałowym barażu najlepsza okazała się Holenderka Mel Thijssen na klaczy Florida Balia NL.

Na miejscu drugim znalazł się Irlandczyk Matt Garrigan na Quantum Robin V, a trzecia była Niemka Zoe Osterhoff na wałachu Jaguar King WD. Najlepszym Polakiem tego konkursu był Kamil Grzelczyk, który po zrzutce na ostatniej przeszkodzie zajął miejsce czwarte na koniu Mister Dr. Heigl.

Nagrodę w konkursie Dużej Rundy wręczyła Zastępca Dyrektora Biura Dyrektora Generalnego Hanna Myjak.

Podczas wydarzenia Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prowadził ogólnopolską kampanię pod hasłem #KupujŚwiadomie PRODUKT POLSKI, w ramach której propagowane były informacje o krajowych oraz unijnych certyfikatach i oznaczeniach zamieszczanych na produktach żywnościowych.

 

News