Bitwa Regionów Półfinał w województwie mazowieckim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Bitwa Regionów Półfinał w województwie mazowieckim

16 października w Winnicy odbył się II etap konkursu kulinarnego Bitwa Regionów. W wydarzeniu udział wziął wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski oraz przedstawiciele władz samorządowych i instytucji obsługujących rolnictwo. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Jacek Malicki, zastępca dyrektora generalnego.

Do rywalizacji w Winnicy przystąpiło 29 kół gospodyń wiejskich z województwa mazowieckiego, które zwyciężyły wcześniej w zmaganiach powiatowych. Oto pełna lista KGW i nazwy przygotowanych przez nie potraw:

KGW w Melanowie “Melanowianki” – polędwiczka wieprzowa saute z sosem śliwkowo-cynamonowym serwowana z kaszotto warzywnym;

KGW “GÓRNIANKI” w Bieszkowie Górnym – pieczona kaczka w dyni i buraczkach;

KGW w Leszczydole Starym – pyzy tarte nadziewane;

KGW w Karwaczu – “Król Karwacza”;

KGW w Bobinie Wielkim – gulasz z wyrazistym smakiem lasu podany z kaszą gryczaną i buraczkami oraz kompotem z owoców leśnych;

KGW w Borowicach ,,Wesołe Babeczki ” – borowicki bigos na gęsinie;

KGW w Ruskowie Ruskowianki – nadbużański zawijaniec weselny;

KGW Nie ma lipy w Gzowicach – zawijaniec z kaszą gryczaną i grzybami;

KGW w Sikorach – klepace;

KGW ,,Babeczki z Rybna” – zupa jabłkowo-chrzanowa z chipsami z kiełbasy regionalnej

KGW w Chmielewie Aktywne Kobiety – chłopskie jadło po chmielewsku, czyli duszone żeberka po wiejsku z kładziokami i surówką;

KGW w Zabielu – zupa z lebiody (komosy) z pampuchem drożdżowym gotowanym z nadzieniem serowym;

KGW Dziarskie Babki Kocerany – “Czarne na białym” czyli białe kluchy pod sosem żołądkowym przygotowanym na jabłkach i miodzie;

KGW w Sobieniach Biskupich – żur;

KGW „Malinowe Usta” Kęczewo – marchwianka z zacierkami po kęczewsku;

KGW Borek Czarniński – Leśne szaleństwo – pierogi z kurkami;

KGW w Majdanie – pyza wędrowniczka;

KGW  Przeradz Wielki – kaczka pieczona;

KGW w Pniewie “Pniewianki” – kotlety z kaszy gryczanej z grzybami;

KGW „Dwórki Heleny” w Helenowie - zupa gołąbkowa,

KGW „Zofianka” Żeleźniki – baba ziemniaczana z boczkiem, polana sosem kurkowym w towarzystwie surówki z czerwonej kapusty, podana na liściach babki lancetowatej;

KGW w Chmielewie – kaczka pieczona podawana z domowym sosem wiśniowym;

KGW “Teraz My” – pierogi z kapustą i ziemniakami;

KGW „Koziczki” Budy Kozickie – poezja tradycji i natury;

KGW w Radomce “Radomianki” – ziemniaki po chłopsku pod pierzynką z kiszoną kapustą;

KGW Szapsk „My kobiety” – szapska kaczka dziwaczka;

KGW Sokulanka – placki buraczane cukrowe i ćwikłowe popijane kiszoną herbatą na soku z brzozy;

KGW „Skubianka” - "Zegrzyński pieróg"  czyli drożdżowe pierogi nadziewane rybą, pieczoną w maślanej pierzynce z pora i koperku z dodatkiem sosów: jogurtowo- cytrynowego i paprykowo- migdałowego.

KGW Po sąsiedzku w Białyszewie – frykadelki ziemniaczane z mięsnym farszem, puree z selera i sałatką z kiszonych ogórków.

I miejsce zdobyło KGW w Pniewie „Pniewianki”.

II miejsce zdobyło KGW w Zabielu.

III miejsce zdobyło KGW w Ruskowie Ruskowianki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

News