Agro OZE: warsztaty z zakresu mikrobiogazowni rolniczych - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Agro OZE: warsztaty z zakresu mikrobiogazowni rolniczych

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zorganizował dla zainteresowanych rolników z woj. mazowieckiego warsztaty z zagospodarowania odchodów zwierzęcych (gnojowicy świńskiej) poprzez ich wykorzystanie do produkcji energii elektrycznej i ciepła w mikrobiogazowni rolniczej.

Warsztaty odbyły się w Chamsku, w gminie Żuromin, a uczestnicy mieli okazję zobaczyć działającą mikrobiogazownię rolniczą w Boguszewcu, w gminie Lutocin. W trakcie szkolenia uczestnicy uzyskali informacje na temat: rodzajów mikrobiogazowni rolniczych, doboru instalacji do ilości odpadów wytwarzanych w gospodarstwie rolnym, aspektów prawnych i procedur administracyjnych niezbędnych do uruchomienia mikrobiogazowni, warunków uzyskania wsparcia w ramach systemu FIT, kosztów i okresu zwrotu inwestycji, potencjalnych źródeł finansowania oraz praktycznych aspektów działania instalacji. W warsztatach wzięło udział 30 osób.

Kolejne warsztaty przed nami

KOWR zaprasza wszystkich rolników posiadających hodowlę bydła mlecznego lub trzody chlewnej na kolejne warsztaty poświęcone zagospodarowaniu odchodów zwierzęcych w mikrobiogazowni rolniczej. Warsztaty odbędą się w następujących terminach:

DATA WARSZTATÓW

MIEJSCE WARSZTATÓW

WYKORZYSTYWANY SUBSTRAT

Sala wykładowa

(rozpoczęcie warsztatów)

Mikrobiogazownia

7 grudnia 2022 r.

Nowa Wieś 20c

64-130 Rydzyna

woj. wielkopolskie

Nowa Wieś 39

64-130 Rydzyna

woj. wielkopolskie

gnojowica świńska

9 grudnia 2022 r.

Zielona Ostoja

Szpitalna 3c

57-230 Kamieniec Ząbkowicki

woj. dolnośląskie

OHZ Starczów

Starczów 721/2

57-240 Starczów
woj. dolnośląskie

gnojowica bydlęca

 

Wykonawcą szkoleń jest Polska Agencja Pozyskiwania Funduszy Unijnych sp. z o.o.

ZGŁOSZENIE PRZEŚLIJ PRZEZ STRONĘ: www.papfu.pl/szkoleniabiogazowe.

Wsparcie OZE w KOWR

Mikrobiogazownia rolnicza to instalacja o mocy zainstalowanej elektrycznej do 50 kW. Aktualnie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa posiada dane o 35 takich instalacjach w Polsce. Więcej informacji na temat działań wspierających rozwój odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich prowadzonych przez Departament Innowacji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa można znaleźć na stronie internetowej KOWR: www.kowr.gov.pl/odnawialne-zrodla-energii/dzialania-informacyjno-promocyjne.  

News