Wizyta w KOWR Profesora Jackie C. Rudd z Texas A&M AgriLife Research - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wizyta w KOWR Profesora Jackie C. Rudd z Texas A&M AgriLife Research

W dniu 22 września 2022 r. w Centrali Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odbyła się wizyta Profesora Jackie C. Rudd – Kierownika „Projektu Programu Hodowli Pszenicy Ozimej Twardej” na Uniwersytecie Texas A&M AgriLife Research and Extension Center at Amarillo, która jest wiodącą stanową jednostką w dziedzinie rolnictwa, zasobów naturalnych i nauk przyrodniczych.

W spotkaniu uczestniczył Marcin Wroński – Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR, przedstawiciele Biura Analiz i Strategii KOWR oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Podczas spotkania zaprezentowana została działalność Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W drugiej części spotkania przedstawiona została informacja o polskim rynku zbożowym w kontekście aktualnej sytuacji na rynku krajowym
i międzynarodowym. Odbyła się dyskusja dotycząca szeroko pojętej problematyki rynku zbożowego oraz współpracy naukowo-badawczej między ośrodkami naukowymi i ośrodkami doradztwa rolniczego w Polsce i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Pan Profesor Jackie C. Rudd złożył podziękowania dla Kierownictwa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa za możliwość zorganizowania wizyty i przekazane informacje.  

Aktualności