Warszawska Cavaliada - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Warszawska Cavaliada

Cykl halowych zawodów jeździeckich, pokazy artystyczne z udziałem koni, degustacja zdrowej polskiej żywności to tylko kilka atrakcji warszawskiej Cavaliady, w której wziął udział Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Wydarzenie odbyło się w dn. 1-4 marca br.

Cavaliada to jedna z najpopularniejszych międzynarodowych imprez oficjalnie rekomendowanych przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI), która w tym roku zawitała również do Warszawy. Centralny Ośrodek Sportu TORWAR gościł szerokie grono miłośników i sympatyków koni z kraju i ze świata.

Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa, zarówno jako dyscypliny sportowej, jak i formy rekreacji. To również doskonała okazja do wymiany doświadczeń, spotkań hodowców, a także do rozmów biznesowych. Oprócz zawodów jeździeckich i pokazów artystycznych z udziałem koni, Cavaliadzie towarzyszyły targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Swoje oferty prezentowały także firmy oferujące środki do pielęgnacji koni oraz pasze.

W tym prestiżowym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Na stoisku promocyjnym „Polska Smakuje” na licznie odwiedzających gości czekały polskie produkty o niepowtarzalnych walorach smakowych. Pracownicy KOWR częstowali gości wysokiej jakości artykułami produkowanymi w ramach różnych systemów jakości i mechanizmów obsługiwanych przez KOWR, m.in. jabłkami grójeckimi, naturalnym sokiem tłoczonym, konfiturą z borówki amerykańskiej, olejem rydzowym oraz miodami: wielokwiatowym i akacjowym z dodatkiem malin. Produkty spotkały się z dużym uznaniem wśród odwiedzających oraz licznymi zapytaniami dotyczącymi ich ogólnej dostępności. Spotkanie było również doskonałą okazją do rozpowszechniania informacji na temat bezpłatnej aplikacji stworzonej jeszcze przez Agencję Rynku Rolnego i rozwijanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Nie może jej zabraknąć w smartfonie żadnego zwolennika zdrowej i smacznej żywności, dostarczanej przez polskich certyfikowanych producentów.

Aktualności