Targi Sial Canada 2018 w Montrealu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Targi Sial Canada 2018 w Montrealu

W Montrealu W dniach 2-4 maja 2018 r. odbyły się targi SIAL CANADA 2018. Jest to największa impreza wystawiennicza branży rolno-spożywczej w Kanadzie. Polskie produkty były prezentowane na trzech dużych stoiskach. Łącznie w targach wzięło udział 16 polskich wystawców.

Polskie produkty prezentowane były na stoisku narodowym KOWR, stoisku kampanii informacyjno-promocyjnej „Rozsmakuj się w Europie” i stoisku województwa pomorskiego, a także na stoiskach indywidualnych polskich firm zainteresowanych eksportem na rynek kanadyjski.

W targach SIAL CANADA uczestniczyło ogółem około 1000 wystawców. W ramach targów swoją ofertę zaprezentowali również przedstawiciele branży technologii żywności i sprzętu spożywczego (SET CANADA).

W dniu 2 maja br. miało miejsce oficjalne otwarcie polskiego stoiska narodowego KOWR, w którym uczestniczył Dariusz Wiśniewski – Konsul Generalny RP w Montrealu. Na stoisku KOWR swoją ofertę przedstawiło 5 firm reprezentujących:

  • przekąski z dojrzewającego fileta z kurczaka,
  • mieszanki bezglutenowe, pancake, naleśniki, gofry w proszku,
  • owoce i warzywa suszone, soki NFC, koncentraty i słodycze,
  • skrobię ziemniaczaną natywną, maltodekstrynę, glukozę krystaliczna, białko ziemniaczane (paszowe), płatki ziemniaczane, ziemniaczane syropy glukozowe,
  • produkty ze zbóż ekspandowanych i produkty BIO.

Oferta eksportowa polskich wystawców cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Produkty jednego z wystawców, firmy EWA-BIS Sp. z o.o., zdobyły wyróżnienie w towarzyszącym targom konkursie SIAL INNOVATION, którego celem jest wypromowanie innowacyjnych produktów branży spożywczej.

Targom towarzyszyła misja gospodarcza polskich przedsiębiorców zorganizowana przez KOWR we współpracy z Zagranicznym Biurem Handlowym w Toronto. Przedsiębiorcy mieli możliwość zapoznania się z asortymentem oraz cenami produktów żywnościowych dostępnych na rynku kanadyjskim dzięki udziałowi w objeździe po punktach sprzedaży detalicznej (tzw. store-check). Uczestnicy misji gospodarczej odwiedzili m.in. kandyjski hipermarkiet Provigo oraz sklepy w centrum handlowym Alexis Nihon Shopping Mall (m.in. IGA, DOLLARAMA, SAQ, Marché Adonis).

Ponadto w dniu 1 maja br. w Konsulacie Generalnym RP w Montrealu zostało zorganizowane seminarium nt. kanadyjskiego rynku rolno-spożywczego i kultury biznesowej, rozmowy B2B z lokalnymi przedsiębiorcami, a także spotkanie networkingowe.

Aktualności