Sonet ponownie na podium mistrzostw świata! - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Sonet ponownie na podium mistrzostw świata!

Zarząd Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. informuje o świetnym wyniku naszych pracowników. Powożący Bartłomiej Kwiatek wraz z luzakiem Renatą Komperdą oraz wyhodowanym w Stadzie Ogierów Książ ogierem Sonet zdobyli indywidualny oraz drużynowy brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi, które odbyły się w Pau (Francja) w dniach 21-25.10.2020 r.

Podczas mistrzostw Polską drużynę reprezentowali:
Bartłomiej Kwiatek & Sonet & Renata Komperda (luzak)
Weronika Kwiatek & Karaoke & Weronika Łabińska (luzak)
Aromat -  koń rezerwowy polskiej ekipy - hodowli i  własności OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.

Największym dotychczasowym sukcesem Bartłomieja Kwiatka oraz Soneta jest zdobycie Złotego Medalu Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi w Kronenbergu (Holandia, 2018 r). indywidualnie oraz brązowego medalu drużynowo (luzak Daniel Kłosowski). Jest to pierwszy w historii polskiego jeździectwa tak spektakularny sukces sportowy i hodowlany dla polskich zaprzęgów i koni rasy śląskiej.

Sonet jako 2,5 latek ukończył Zakład Treningowy, następnie trafił w trening sportowy do zawodnika SO Książ – Bartłomieja Kwiatka. Pierwsze sukcesy Soneta to dwukrotne zdobycie złotego medalu Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi – Cavaliada. Już wtedy wykazywał się ponadprzeciętną zwinnością i szybkością. W 2015 roku podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w węgierskim Mezohegyes, wywalczył IV miejsce w Finale Koni 7-letnich. W 2016 roku Sonet został objęty programem przygotowań do Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi (Piber, Austria). Po doskonałym występie i drugim miejscu w konkursie maratonu, zdobył srebrny medal drużynowo i VI miejsce indywidualnie.

Aktualności