Rozpoczęła się 5. edycja targów WorldFood Warsaw - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Rozpoczęła się 5. edycja targów WorldFood Warsaw

V Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów rozpoczęły się 10 kwietnia 2018 r. w hali EXPO XXII w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Witold Strobel, Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Targi potrwają do 12 kwietnia br.

WorldFood Warsaw to  Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów, które skupiają przedsiębiorców, handlowców, przetwórców z branży spożywczej.  To dobra okazja do spotkań, rozmów B2B oraz wymiany doświadczeń.

W wydarzeniu uczestniczył wiceminister Jacek Bogucki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że to ogromny zaszczyt móc uczestniczyć w jednych z najbardziej rozpoznawalnych targów żywności w Polsce. – Cieszę się, że targi odbywają się w Warszawie, w naszej stolicy. Przyjeżdża tu wielu zagranicznych przedsiębiorców. Polacy są otwarci na wymianę doświadczeń. Rosną oczekiwania konsumentów, dlatego tak ważne są wydarzenia, na których  można pokazać nowości i uczyć się wzajemnie tego, jak zaproponować konsumentom żywność wysokiej jakości  – powiedział Sekretarz Stanu w MRiRW –  Polska nadąża za trendami europejskimi, czasem też je wyprzedza. Jestem  przekonany, że konsumenci coraz częściej będą sięgać po polskie produkty  – dodał minister Jacek Bogucki.

Następnie odbyło się oficjalne otwarcie targów, którego dokonali m.in. Jacek Bogucki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Czesław Siekierski, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w PE oraz Witold Strobel, Dyrektor Generalny KOWR.

Podczas WorldFood Warsaw odbywały się także liczne debaty. Jedną z nich była „Polska żywność wobec światowych trendów” pod patronatem Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ ZP). Panelistą w niej był wiceminister Jacek Bogucki, który podkreślił, że należy wykorzystywać światowe trendy, jednak trzeba pamiętać o bezpieczeństwie żywności. – Konsumenci muszą mieć z jednej strony wybór, ale z drugiej strony należy ich zachęcać, aby sięgali po produkty dobre. Musimy dbać, aby żywność oparta była na tradycji, a zarazem spełniała oczekiwania konsumentów – powiedział Sekretarz Stanu w MRiRW.

W kolejnej debacie pn. „Jakość jako przewaga konkurencyjności i szansa na budowanie silnej marki na rynkach zagranicznych” wziął udział Waldemar Sochaczewski, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR, odpowiedzialny za pion rynków rolnych. – Ustawowym obowiązkiem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa jest promocja produktów rolno-spożywczych.  Stawiamy na promocję żywności, także tej popartej systemami jakości. Administrujemy działaniem Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych wdrażanych poprzez dwa poddziałania: wsparcie na przystępowanie do systemów jakości oraz wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym – powiedział zastępca dyrektora Waldemar Sochaczewski – Nie szczędzimy pieniędzy na promocję  produktów posiadających certyfikaty. Przed nami stoi otworem rynek globalny. Systemy jakości i produkty w nich wytwarzane mogą być kluczem do utrzymania się i wrastania na rynku globalnym – dodał.

Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów WorldFood Warsaw potrwają do 12 kwietnia br.

 

Aktualności