Polskie stoisko narodowe na targach Food2China Expo w Guangzhou (Kanton) - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Polskie stoisko narodowe na targach Food2China Expo w Guangzhou (Kanton)

W dniach 19-21 września 2019 r. w Guangzhou (Kanton) w Chinach odbyły się międzynarodowe targi spożywcze Food2China Expo.Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zorganizował na terenie kompleksu China Import & Export Fair Complex Guangzhou, polskie stoisko promocyjno-informacyjne pod hasłem Poland tastes good.

Polskie stoisko zorganizowane zostało przez KOWR w ramach Branżowego Programu Promocji polskich specjalności żywnościowych opracowanego w ramach poddziałania 3.3.2. „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe - Marka Polskiej Gospodarki - Go to Brand” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR).

Na polskim stoisku narodowym o powierzchni 36 m2 mieściła się strefa do pokazów kulinarnych, strefa do prowadzenia rozmów oraz stanowiska informacyjne. Na targach obecny był jeden podwystawca - firma Contimax, produkująca przetwory rybne w puszkach.

Pierwszego dnia targów, po oficjalnej Ceremonii Otwarcia Targów, polskie stoisko odwiedziła delegacja VIP Tour. Tego dnia miało miejsce także miejsce uroczyste otwarcie polskiego stoiska narodowego, którego dokonał Pan Karol Pęczak, Wicekonsul w Konsulacie Generalnym RP w Guangzhou.

Podczas wszystkich dni targowych na polskim stoisku odbywały się pokazy kulinarne, które przyciągały tłumy odwiedzających. Degustacja polskich tradycyjnych potraw oraz przekąsek przybliżały gościom smaki polskiej kuchni, a przez to polską tradycję i kulturę kulinarną.

Targi Food2China Expo to najbardziej międzynarodowe i profesjonalne targi B2B w Południowych Chinach. Targi te odwiedzane są przez wpływowych nabywców towarów,  importerów oraz dystrybutorów z południowych Chin.     

Aktualności