Polskie stoisko narodowe na targach Biofach w Niemczech - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Polskie stoisko narodowe na targach Biofach w Niemczech

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz kolejny wziął udział w największych międzynarodowych targach żywności ekologicznej w Europie - BIOFACH, odbywających się w dniach 12 - 15 lutego 2020 r. w Norymberdze. Uczestnictwo KOWR w tych targach jest kontynuacją promocji polskiego sektora rolno-spożywczego i żywności ekologicznej.

Na stoisku KOWR, o łącznej powierzchni 267 m² swoją ofertę eksportową promowały 54 polskie firmy oraz stowarzyszenia, związki i organizacje branżowe zrzeszające producentów żywności ekologicznej. Na polskim stoisku narodowym prezentowane były m.in.: soki owocowe i warzywne, świeże owoce, wina, herbaty i zioła, świeże i mrożone warzywa, makarony, kasze i inne produkty zbożowe, pasty, sosy i dania gotowe, oleje, probiotyki, miody i słodycze, batony oraz zdrowe przekąski.

Trzeciego dnia targów, polskie stoisko narodowe odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Ryszard Kamiński z delegacją MRiRW. KOWR reprezentował Pan Marcin Wroński – Zastępca Dyrektora Generalnego. Wizyta przedstawicieli MRiRW była doskonałą okazją do spotkań z polskimi przedsiębiorcami i przeprowadzenia rozmów dotyczących stanu i perspektyw sektora żywności ekologicznej.

Podczas każdego dnia targów na stoisku KOWR odbywały się pokazy kulinarne z wykorzystaniem polskich certyfikowanych produktów ekologicznych, których celem była promocja kanonów polskiej kuchni i polskiej żywności ekologicznej oraz upowszechnienie wizerunku Polski jako kraju łączącego tradycję i nowoczesność w aspektach kulinarnych.

Aktualności