Piknik Dyplomatyczny na Służewcu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik Dyplomatyczny na Służewcu

18 lipca br., na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, odbył się Piknik Dyplomatyczny z udziałem przedstawicieli korpusu dyplomatycznego placówek zagranicznych akredytowanych w Polsce oraz ich rodzin, zorganizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. KOWR podczas spotkania reprezentował Marcin Wroński, Zastępca Dyrektora Generalnego.

Wydarzenie było okazją do zacieśnienia więzi dyplomatycznych oraz omówienia zagadnień istotnych z punktu widzenia interesów polskiego sektora rolno-spożywczego. Polska ma ogromny potencjał eksportowy, jednak, jak podkreślił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski w swoim inauguracyjnym wystąpieniu, z uwagi na uwarunkowania klimatyczne, nie wszystko możemy uprawiać, ale dzięki temu możemy próbować produkty pochodzące z innych krajów oraz rozwijać wymianę handlową, odnosząc obopólne korzyści.

Licznie przybyli na służewieckie tory dyplomaci mieli możliwość przekonać się, kosztując dań przygotowanych z wysokiej jakości polskich produktów, jak różnorodna i bogata w smaki jest polska kuchnia. Budowanie świadomości marki polskiej w środowisku międzynarodowym jest istotnym działaniem na rzecz wspierania eksportu polskich produktów rolno-spożywczych. Zaproszeni goście mieli również okazję zaznajomić się z kultywowaną od wieków na ziemiach polskich tradycją wyścigów konnych. 10 gonitw, w których uczestniczyły konie czystej krwi arabskiej oraz pełnej krwi angielskiej, stanowiło wyjątkową atrakcję sobotniego spotkania.

Aktualności