Pierwsza z cyklu konferencji dot. Pride of Poland - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Pierwsza z cyklu konferencji dot. Pride of Poland

5 kwietnia br. odbyła się pierwsza konferencja prasowa dotycząca organizacji tegorocznej aukcji Pride of Poland oraz narodowego czempionatu. W spotkaniu wziął udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk, Prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim Grzegorz Czochański oraz prezes Stadniny Koni w Michałowie Monika Słowik.

Podczas konferencji przedstawiono składy sędziowskie, listę koni pochodzących z państwowych stadnin, jak również listę osób prowadzących aukcję. Szef resortu Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że Polacy kochają konie, głównie ze względu na historię i tradycję. Odnośnie do samej organizacji aukcji i czempionatu wyraził nadzieję, że tegoroczna aukcja zgromadzi dużą liczbę gości i Polacy będą mogli być dumni z koni, które od dawna są polską chlubą.

Prezes Tomasz Chalimoniuk poinformował, że aukcja jest szeroko reklamowane na świecie. Reklama Pride of Poland pojawia się na wszystkich najważniejszych czempionatach koni arabskich na świecie.  – W przyszły weekend katalogi z informacją o tegorocznej aukcji, zostaną rozdane między innymi w Las Vegas – zapowiedział podczas konferencji prasowej.

Prezes Czochański oraz prezes Słowik przedstawili konie wystawione na aukcję ze stadnin, którymi kierują.

Poniżej prezentujemy listę koni z państwowych stadnin wystawionych na Pride of Poland 2019

Prezentacja przedstawiona na konferencji prasowej (.pdf)

Lista koni (.pdf)

Aktualności