Otwarcie polskiego stoiska podczas Chińskiej Międzynarodowej Wystawy Importowej CIIE w Szanghaju - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Otwarcie polskiego stoiska podczas Chińskiej Międzynarodowej Wystawy Importowej CIIE w Szanghaju

5 listopada 2018 r. miało miejsce otwarcie polskiego stoiska podczas odbywającej się w Szanghaju Chińskiej Międzynarodowej Wystawy Importowej CIIE. W otwarciu uczestniczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Chińskiej Republice Ludowej Wojciech Zajączkowski oraz Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Piotr Serafin.

Na polskim stoisku o powierzchni 315 m2 wystawia się 28 firm z branży spożywczej, w tym z branży mięsnej (drobiarskiej), mleczarskiej, świeżych i przetworzonych owoców i warzyw, produktów śniadaniowych i przekąsek, napojów zdrowotnych i suplementów diety, słodyczy, makaronów, miodów, olejów, piwa i napojów oraz konserw rybnych.

Wystawa Importowa to nowe wydarzenie targowe zapoczątkowane z inicjatywy Przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga w ramach Forum Międzynarodowej Współpracy Pasa i Szlaku, będące wyrazem polityki Chin zmierzającej do otwarcia na współpracę handlową ze światem.

Wystawa potrwa do 10 listopada 2018 r.

Aktualności