Noworoczna Gala Agrobiznesu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Noworoczna Gala Agrobiznesu

Po 3-letniej przerwie, 19 stycznia 2023 roku w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, odbyła się uroczysta Gala Agrobiznesu, w której udział wziął Waldemar Humięcki, Dyrektor Generalny KOWR. Była to już 32. edycja konkursu Agroprzedsiębiorca RP.

Celem konkursu jest uhonorowanie oraz promocja najlepszych polskich rolników, a także przedstawicieli szeroko rozumianej branży agrobiznesu. Nagrodami w konkursie są: szable oficerskie i buzdygany.

Uhonorowania laureatów Konkursu Agroprzedsiębiorca RP dokonali: Waldemar Humięcki, Dyrektor Generalny KOKWR, Aleksandra Hadzik, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz w imieniu Haliny Szymańskiej, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ­– Dorota Sitańska, Zastępca Dyrektora Biura Prasowego.

Tytuł „Wybitnego Agroprzedsiębiorcy RP” oraz buzdygan, który jest symbolem nagrody otrzymał Waldemar Żółcik – założyciel i właściciel firmy „Asket”.

Tytuł „Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP” i szable oficerskie otrzymali:

– Ewa Brzezińska wraz z bratem Andrzejem Karczewskim, prezes rodzinnej Piekarni WACYN w Wacynie, k. Radomia,

– Monika i Piotr Wójcikowie – właściciele szkółki drzew i krzewów ozdobnych „Green Park” w Osuchowie;

– Arkadiusz Sadowski, Łukasz Michalak, Tomasz Barski i Jakub Wilgosiewicz – współwłaściciele firmy „Miodziarze” w Srebrnej,

– Szczepan Szumowski – prezes OSM w Giżycku,

– Tadeusz Proczek – prezes OSM w Grodzisku Mazowieckim,

– Adam Sulak – Business Director New Holland AG Polska w Płocku,

– Monika i Krzysztof Stanisławczyk – właściciele „Winnicy Widokowej” w Komborni.

W gali wzięło udział ok. 250 uczestników z całego kraju. Uczestniczyli w niej m.in.: przedstawiciele polskiego rolnictwa i agrobiznesu, w tym laureaci ogólnopolskich konkursów Agroprzedsiębiorca RP, Agroliga, reprezentanci władz centralnych i samorządowych, organizacji i instytucji działających na rzecz rolnictwa oraz przedstawiciele nauki.

Organizatorami wydarzenia była redakcja Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych AGRO we współpracy ze Stowarzyszeniem Agro Biznes Klub. Patronat sprawował Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, podobnie jak w latach ubiegłych, był Partnerem Strategicznym konkursu. Za pomoc w organizacji konkursu Agroprzedsiębiorca 2022-2023 otrzymał puchar, który odebrał Waldemar Humięcki.

Wydarzenie uświetnił występ artystyczny Zespołu Harmonica z podlaskiej miejscowości gminnej Sokoły, który od 2014 r.  działa przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym.

Aktualności