Mistrzostwa Polski Młodych Koni 2021 w konkurencji skoki przez przeszkody. - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Mistrzostwa Polski Młodych Koni 2021 w konkurencji skoki przez przeszkody.

Na hipodromie Stada Ogierów w Łącku w dniach 16-19 września br. odbyła się najważniejsza impreza hodowlano – jeździecka rozgrywana w kraju – Mistrzostwa Polski Młodych Koni w konkurencji skoki przez przeszkody. Organizatorami tego wydarzenia byli: Klub Jeździecki „Łąck” działający przy Spółce Stado Ogierów w Łącku i Polski Związek Hodowców Koni, przy udziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Konkursy rozgrywane w ramach MPMK mają na celu porównanie i ocenę młodych koni oraz umożliwiają ogierom uzyskanie licencji hodowlanej. Przez cztery dni zostały rozegrane konkursy dla koni 4, 5, 6, i 7 –letnich. Do konkursów tych zgłoszono rekordową liczbę 160 koni, w tym 80 koni 4 – letnich, 40 koni 5 -letnich, 25 koni 6 letnich i 9 koni 7-letnich.  Po dwóch konkursach eliminacyjnych, w każdej kategorii wiekowej, rozegrano konkursy finałowe, po których klasyfikowano oddzielnie konie z paszportami polskimi i zagranicznymi. W sobotę, 18 września odbył się finał dla koni 4-letnich. W tej kategorii wiekowej sklasyfikowano 78 koni, w tym 40 z paszportami polskimi. Najlepsze konie hodowli  Spółek KOWR  to sklasyfikowany  na 13. miejscu - wał. Barel hodowli SK Pępowo i  na 19 m. - og. Haverdy hod. SK Nowielice.

W niedzielę, 19 września rozegrano konkursy finałowe dla pozostałych grup wiekowych. W kategorii koni 5 - letnich  sklasyfikowano 34 konie w tym  11 koni z paszportami polskimi. W tej kategorii nie startowały konie hodowli Stadnin nadzorowanych przez KOWR. W kategorii koni 6-letnich sklasyfikowano  8 koni z paszportami polskimi. Najlepszym koniem hodowli Stadnin KOWR okazał się wał. Macho hod. SK w Dobrzyniewie, który zajął 3 miejsce. Konkurs finałowy dla koni 6 letnich rozgrywany był pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który był  reprezentowany przez Pana Michała Grochowskiego - Dyrektora Departamentu Nadzoru nad Spółkami i Pana Filipa Sondija – Zastępcę Dyrektora Departamentu Nadzoru nad Spółkami. W kategorii koni 7-letnich startowało  8 koni, w tym 4 z polskimi paszportami. Na 2 m. został sklasyfikowany og. Ole hod. Stadniny Koni Nowielice.

Aktualności