Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Koszalinie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Koszalinie

Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi odwiedził Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie. Spotkanie odbyło się 11 października 2018 roku i miało na celu podsumowanie rocznej działalności koszalińskiego oddziału KOWR.

W trakcie wizyty szefa resortu odbył się specjalny jarmark, na którym swoje wyroby prezentowali lokalni wystawcy. Wśród wielu produktów jakie oferowali znalazły się m.in. miody, ryby, wędliny, sery kozie, oscypki, słodycze, wyroby z konopi czy różnego rodzaju przetwory. Minister chwalił jakość i smak produktów oraz znalazł czas na rozmowy z każdym z producentów na temat ich produktów.

Kolejnym punktem wizyty ministra było spotkanie z kierownictwem Oddziału Terenowego w Koszalinie oraz z przedstawicielami najważniejszych instytucji rolniczych w regionie. Jan Krzysztof Ardanowski chwalił dotychczasową działalność koszalińskiego KOWR, w tym inicjatywę dyrektora Krzysztofa Nieckarza dotyczącą programu inwestycyjno-społecznego Mieszkanie Plus.

Po spotkaniu minister udał się do Państwowego Stada Ogierów w Białym Borze. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z rolnikami w I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

Aktualności