KOWR współorganizatorem Polska Food Festiwal w Brukseli - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR współorganizatorem Polska Food Festiwal w Brukseli

W dnia 14-16 grudnia w budynku muzeum Autoworld w Brukseli odbyła się pierwsza edycja Polska Food Festival. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE w Brukseli, we współpracy m.in. z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Podczas uroczystego otwarcia, licznie przybyłych gości przywitał Premier RP, Pan Mateusz Morawiecki oraz Stały Przedstawiciel RP przy UE, Pan Andrzej Sadoś – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny. KOWR był reprezentowany przez Panią Monikę Tyską – Zastępcę Dyrektora Generalnego.

Głównym celem wydarzenia była promocja polskich produktów żywnościowych, ze szczególnym uwzględnieniem produktów z oznaczeniami i certyfikatami jakości oraz promocja polskiej kultury i tradycji bożonarodzeniowych, w tym kulinarnych.

Podczas pokazów kulinarnych organizowanych przez KOWR, odwiedzający wydarzenie mogli skosztować tradycyjnych polskich dań bożonarodzeniowych takich jak smażony karp, pierogi z kapustą i grzybami, barszczyk czerwony czy też sekacz. Dodatkowo odwiedzający mogli nabyć certyfikowane produkty wysokiej jakości dostępne na stoiskach wystawienniczych. Wydarzeniu towarzyszyło szereg atrakcji, takich jak wspólne śpiewanie kolęd z rodziną Pospieszalskich oraz własnoręczne tworzenie ozdób świątecznych podczas warsztatów i animacji dla dzieci i dorosłych.

Aktualności