KOWR na V Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na V Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie

W dniach 6-8 września br. w Sulejowie w powiecie piotrkowskim odbył się V Nadzwyczajny Zjazd Klubów Gazety Polskiej, w którym uczestniczyło ponad 500 osób przybyłych na spotkanie z wielu stron świata.

Organizatorzy Zjazdu w programie przewidzieli wiele paneli dyskusyjnych. W „Panelu Gospodarczym” w dniu 7 września uczestniczył Janusz Ciesielski Dyrektor OT KOWR w Łodzi, który odpowiadał na pytania uczestników Zjazdu dotyczące dzierżawy i sprzedaży nieruchomości oraz obecnej sytuacji w polskim rolnictwie. W dyskusji tej bardzo aktywnie uczestniczyli członkowie Klubów Gazety Polskiej, zadając liczne pytania dotyczące działania KOWR w zakresie wsparcia polskiego rolnictwa.

W drugiej części obrad Gościem Zjazdu był Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który przedstawił aktualne problemy dotyczące rolnictwa, poruszył także temat zapowiedzi podniesienia dopłat bezpośrednich dla rolników.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi przygotował stoisko promocyjno-informacyjne dotyczące kampanii promocyjnej pod hasłem „Polska smakuje” oraz działań w zakresie gospodarowania nieruchomościami wchodzącymi w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Uczestnicy Zjazdu mogli nie tylko dowiedzieć się czym zajmuje się KOWR, ale również mogli skosztować ekologicznych soków, owoców oraz wyrobów mleczarskich pochodzących od rodzimych producentów z terenu województwa łódzkiego.

Aktualności