KOWR na konferencji nt. przyszłości polskiego rolnictwa w kontekście kluczowych zmian w ramach WPR 2023-2027 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na konferencji nt. przyszłości polskiego rolnictwa w kontekście kluczowych zmian w ramach WPR 2023-2027

Wspólna polityka rolna Unii Europejskiej i zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego były głównymi tematami konferencji zorganizowanej w dniu 31 marca br. przez samorząd województwa podlaskiego w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. wicepremier, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Henryk Kowalczyk, Komisarz UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, marszałek woj. podlaskiego Artur Kosicki, europoseł Krzysztof Jurgiel, poseł na sejm RP Kazimierz Gwiazdowski. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Marcin Wroński Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR, który wziął udział w debacie z ekspertami. Odział Terenowy KOWR reprezentowała Jadwiga Zabielska Dyrektor OT KOWR w Białymstoku. W panelach dyskusyjnych udział wzięli sekretarze stanu w MRiRW Lech Antoni Kołakowski i Rafał Romanowski. W trakcie całodniowej konferencji eksperci i zaproszeni goście rozmawiali o założeniach Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 - 2027 oraz o jej kierunkach realizacji. Omówione zostały najważniejsze kwestie dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu oraz definicje ekoschematów. Podczas paneli dyskusyjnych poruszono temat  Krajowego Planu Strategicznego oraz kwestie związane z rolnictwem węglowym i gospodarką wodną, a także zagadnienie ubezpieczenia w rolnictwie w kontekście zmian klimatycznych.

Aktualności