KOWR i grupa PKP wspólnie na rzecz patriotyzmu konsumenckiego - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR i grupa PKP wspólnie na rzecz patriotyzmu konsumenckiego

16 grudnia br. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. zainaugurowały nową akcję promocyjną polskich towarów na kolei. Hasło PRODUKT POLSKI #KupujŚwiadomie pojawiło się na jednej z lokomotyw PKP Intercity. Lokomotywa jest jedną z trzydziestu nowych maszyn, które w ramach przeprowadzonych inwestycji trafiły w ostatnim czasie na polskie tory.

- Ta supernowoczesna lokomotywa Griffin przemierzała polskie szlaki, będzie docierała do najdalszych zakątków naszej ojczyzny i wszędzie tam będzie zachęcała do kupowania polskich produktów. Zachęcała do tego, żebyśmy patrzyli przed podjęciem decyzji konsumenckiej przez pryzmat patriotyzmu gospodarczego – mówił wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki, który chwalił Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z inicjatywę i dziękował spółkom grupy PKP za ich podjęcie.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel podkreślał, że zakup nowych lokomotyw również wpisuje się w kampanię #kupuj świadomie. - Lokomotywy, chociaż spełniają wszystkie standardy światowe są polskim produktem z firmy Newag. – podkreślał wiceszef resortu infrastruktury.

Zastępca dyrektora generalnego KOWR Marcin Wroński podkreślał, że szczególnie w okresie pandemii możemy pomóc sobie i całej gospodarce wybierając polskie produkty. – Nie jest to nasza pierwsza akcja promocyjna polskich towarów, którą robimy wspólnie ze spółkami grupy PKP. Bardzo sobie cenimy tę współpracę i mam nadzieję, że będą jej kolejne odsłony.- mówił podczas spotkania.

Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, która wprowadza możliwość stosowania oznakowania „PRODUKT POLSKI”. Powyższe przepisy określają jednolite kryteria dotyczące dobrowolnego umieszczania informacji „PRODUKT POLSKI”. Stanowią one, że produkty muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem, że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.

Aktualności