KOWR i ARP S.A. tworzą EURO-PARK Ząbkowice - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR i ARP S.A. tworzą EURO-PARK Ząbkowice

17 czerwca br. Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz wiceprezesi Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. podpisali porozumienie o współpracy, którego celem jest utworzenie parku przemysłowego w Ząbkowicach Śląskich. Umowa przyczyni się do rozwoju regionu, a także przyniesie korzyści w skali całego kraju. – mówił szef KOWR Grzegorz Pięta.

EURO-PARK Ząbkowice to kolejna po inwestycji w Kobierzycach taka inicjatywa na Dolnym Śląsku. Projekt będzie mógł zostać zrealizowany dzięki przekazaniu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa działki inwestycyjnej o powierzchni 125 ha. – KOWR od dawna zagospodarowuje nieruchomości, które nie są gruntami rolnymi, a które znajdują się w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa przekazując je pod inwestycje. Obecnie posiada grunty w dziewięciu Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Cieszymy się, że możemy przyczynić się również do utworzenia parku w Ząbkowicach – mówił podczas uroczystości Dyrektor Generalny Grzegorz Pięta.

- Nasze doświadczenie w zarządzaniu specjalnymi strefami ekonomicznymi, a zwłaszcza dynamiczny rozwój zarządzanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu i oddalonego od Ząbkowic o niecałe 60 kilometrów EURO-PARKU Kobierzyce są rękojmią sukcesu tego przedsięwzięcia. – powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu ARP S.A.

Wykorzystanie istniejących potencjałów oraz wola współpracy instytucji rządowych doprowadziła do podpisania porozumienia, które dla całego regionu będzie nowych otwarciem i szansą na zaistnienie na mapie gospodarczej Dolnego Śląska – powiedział Marcin Gwóźdź poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu ząbkowickiego.

Działka, na której ma powstać inwestycja, położona jest na północ od Ząbkowic Śląskich, tuż przy drodze krajowej nr 8. Teren EURO – PARKU Ząbkowice jest już w znacznej mierze przygotowany do funkcji przemysłowych. W jego okolice dociągnięta została sieć wodociągowa i kanalizacyjna, a także sieć gazowa. Przez samą działkę przebiega też linia energetyczna wysokiego napięcia 220 kV (w przyszłości 400 kV). Lokalizacja inwestycji uwzględnia rozbudowę trasy S8 Wrocław – Kłodzko a także budowie drugiego toru i elektryfikację przebiegającej w pobliżu linii kolejowej Legnica – Katowice.

Aktualności