Jubileuszowe targi AGROTECH w Kielcach za nami - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Jubileuszowe targi AGROTECH w Kielcach za nami

15–17 marca br. w Kielcach odbyły się 25. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. To największa w Polsce i jedna z największych w Europie imprez wystawienniczych poświęconych technice rolniczej. W jubileuszowych targach udział wziął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Dyrektor Generalny KOWR Grzegorz Pięta.

Tegoroczna edycja była jubileuszowa. Ponad 71 tys. osób odwiedziło kieleckie hale. W tym roku liczba firm oferujących swoje produkty i usługi sięgnęła 750. Wystawcy przyjechali do Polski z 25 krajów świata.

W wydarzeniu udział wzięła wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło. – Jubileuszowe targi AGROTECH to okazja do tego, aby po raz kolejny powiedzieć, że polskie rolnictwo jest priorytetem dla polskiego rządu. Wszystkie programy realizowane od 2015 roku mają za cel doprowadzić do tego, aby polskie rolnictwo i polska wieś miały dobre warunki do rozwoju – powiedziała.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że w targach AGROTECH uczestniczy od lat i praktycznie co roku widzi jak one się zmieniają, jak się rozwijają. – Obecnie to największe wydarzenie w dziedzinie techniki rolniczej w Polsce – powiedział szef resortu.  – Cieszę się, że u coraz większej liczby rolników pojawia się refleksja, że z tej najnowszej, wspaniałej, ale i drogiej techniki, należy korzystać w sposób zorganizowany, wspólnie. Dziś zakup nowoczesnych maszyn musi być poprzedzony rachunkiem ekonomicznym, aby nie przeinwestować gospodarstwa – dodał.

Podczas targów odbyła się uroczysta jubileuszowa Gala Wręczenia Nagród Międzynarodowych Targów AGROTECH oraz 19. edycji Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Targi Kielce złożyły podziękowania Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa na ręce Dyrektora Generalnego KOWR Grzegorza Pięty za wsparcie i współtworzenie targów AGROTECH.  

Zwiedzający targi, mogli zobaczyć nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, a także nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe. Program imprezy uzupełniły konferencje, warsztaty i seminaria tematyczne.

Instytucje resortu rolnictwa zaprezentowały swoje działania wspólnie na jednym dużym stoisku (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego). Pracownicy OT KOWR w Kielcach,  udzielali informacji na temat dzierżawy ziemi rolnej oraz mówili o zadaniach KOWR, m.in. wyjaśniali przepisy regulujące obrót nieruchomościami rolnymi na rynku prywatnym, a także informowali o działaniach promocyjnych produktów rolno-spożywczych podejmowanych przez KOWR w kraju i zagranicą.

Aktualności