II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020

W dniu 18 września br. w Waplewie Wielkim, gmina Stary Targ, województwo pomorskie,odbył się „II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który zaszczycił uroczystość swoją obecnością.

„Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr” to spotkania rolników, producentów rolnych, hodowców i innych przedsiębiorców, którzy współpracują z firmą „Elewarr” Sp. z o.o. Wydarzenie ma na celu promocję polskiego rolnictwa. Podczas wydarzenia skupiono się na wskazaniu sukcesów rodzimego rolnictwa a także na rozwiązaniach społecznych związanych z rolnictwem mających wpływ na poprawę  życia społeczności wiejskiej.

Uroczystość zainaugurowana została uroczystą mszą święta odprawioną w miejscowym Kościele w intencji Ojczyny, Polskich Rolników i ich Rodzin.

W uroczystości II Ogólnopolskiego Dnia Promocji Elewarr – Dożynki 2020 udział wzięli  goście ze świata polityki, administracji, biznesu oraz duchowieństwa. Wydarzeniu towarzyszyli także przedstawiciele mediów. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Krzysztof Jaszczak – Dyrektor Oddziału Terenowego w Pruszczu Gdańskim, który przez Zarząd firmy „Elewarr” został uhonorowany listem pochwalnym za aktywność i zaangażowanie wspierające „Elewarr” Sp. z o.o. Oddział wystawił również stoisko promujące KOWR, z którego mogły skorzystać osoby zainteresowane  dzierżawą lub kupnem ziemi z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz  promocją zdrowej żywności.

Po ceremoniale dożynkowym, turnieju piłkarskim o Puchar Prezesa „Elewarr”, miejscowa społeczność i goście bawili się do późnych godzin nocnych na tanecznej zabawie dożynkowej.

 

 

 

 

 

Aktualności