Polskie stoisko na - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Polskie stoisko na

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa już po raz ósmy zorganizował polskie stoisko narodowe podczas targów SIAL China 2020, które odbyły się w dniach 28-30 września 2020 w Szanghaju w Chinach.

Polskie stoisko zajmowało powierzchnię 36 m2 i było zlokalizowane w pobliżu głównego wejścia do centrum wystawienniczego. Na stoisku, które ze względu na sytuację epidemiologiczną było obsługiwane przez Konsulat Generalny RP w Szanghaju oraz Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Szanghaju, były dostępne publikacje, katalogi oraz filmy promujące Polskę i polskie firmy jako atrakcyjnych partnerów do współpracy. Ze względu na szereg wprowadzonych ograniczeń, w tym w lotniczym osobowym ruchu międzynarodowym, polscy przedsiębiorcy nie mogli osobiście uczestniczyć w targach. Na polskim stoisku dostępne były również katalogi i próbki produktów znajdujących się obecnie w kanałach dystrybucyjnych w Chinach.

Podstawowym celem udziału w targach SIAL CHINA 2020 była promocja polskiej żywności i zwiększenie jej obecności na rynku chińskim i światowym oraz chęć zainteresowania potencjalnych zagranicznych  kontrahentów z Chin oraz Azji polskimi produktami. Odwiedzający targi byli zainteresowani głównie następującymi grupami produktowymi: mięso (drób, wieprzowina, wołowina), truskawki (mrożone, suszone), mleko i produkty mleczne, piwo, czekolada, produkty ekologiczne.

Stoisko KOWR zorganizowano z dofinansowaniem w ramach programu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand poddziałanie 3.3.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”.