KOWR na targach Africa’s Big Seven 2018 w Johannesburgu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na targach Africa’s Big Seven 2018 w Johannesburgu

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wziął udział w odbywających się od 24 do 26 czerwca 2018 r. w Johannesburgu targach Africa’s Big Seven - największej imprezie wystawienniczej dla przemysłu spożywczego w Republice Południowej Afryki. Już po raz trzeci KOWR zorganizował polskie stoisko narodowe z udziałem przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej podczas tych targów.

Na polskim stoisku narodowym o powierzchni 54 m² swoją ofertę eksportową miało możliwość promować 6 polskich firm z sektora rolno-spożywczego oferujących m.in.: krówki, czekoladki, praliny, cukierki, owoce w czekoladzie oraz przetwory warzywne.

Drugiego dnia targów polskie stoisko narodowe odwiedził Pan Krzysztof Bielaj - Kierownik Referatu Polityczno-Ekonomicznego Ambasady RP w Pretorii. Przedstawiciel Ambasady RP miał okazję porozmawiać z każdym z polskich przedsiębiorców obecnych na stoisku.

Każdego dnia targów na polskim stoisku narodowym odbywały się pokazy kulinarne, których celem była promocja polskiej kuchni i żywności oraz zaprezentowanie Polski jako kraju tradycyjnego i jednocześnie nowoczesnego pod względem kulinarnym. Odwiedzający polskie stoisko narodowe mieli okazję skosztować polskich tradycyjnych potraw, jakie przygotowywali nasi kucharze.

W ramach misji handlowej zorganizowanej przez KOWR podczas dwóch dni poprzedzających rozpoczęcie targów Africa’s Big Seven polscy przedsiębiorcy wzięli udział w przygotowanych spotkaniach z przedstawicielami sieci handlowych i dystrybutorami. Aby stworzyć firmom jak najbardziej komfortowe warunki do prowadzenia rozmów z potencjalnymi kontrahentami misja handlowa była podzielona na dwa dni i obejmowała swoim zasięgiem kontrahentów oraz sieci handlowe w Johannesburgu i Kapsztadzie – największych metropoliach RPA.

Polscy przedsiębiorcy odbyli wizyty m.in. w największych miejscowych sieciach handlowych: Shoprite, Pick’n’Pay. Ponadto w celu zapoznania się z asortymentem i ofertą konkurencji przedstawiciele polskich firm mieli możliwość wzięcia udziału w store-check w sklepach sieci: Shoprite, Checkers Hyper, Pick’n’Pay i Spar.  

Było to jedno z kilku wydarzeń promocyjno-informacyjnych organizowanych w tym roku przez KOWR na kontynencie afrykańskim. Rynek RPA uznawany jest za jeden z perspektywicznych kierunków polskiego eksportu rolno-spożywczego.