Nowe możliwości - transport żywności koleją z Polski do Chin w 14 dni - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Nowe możliwości - transport żywności koleją z Polski do Chin w 14 dni

Embargo na transport i sprzedaż żywności wprowadzone w 2014 roku przez Federację Rosyjską utrudniło działalność wielu polskim podmiotom tradycyjnie działającym na tamtejszym rynku. Od tego momentu minęło już prawie 6 lat, w międzyczasie nastąpił dynamiczny rozwój Nowego Jedwabnego Szlaku i będącego jego najbardziej znaną składową - szybkiego kolejowego połączenia Chin z Europą.

 

Do tej pory, ze względu na zamkniętą możliwość tranzytu produktów żywnościowych przez terytorium Federacji Rosyjskiej, gigantyczny rynek Chiński był dla polskich producentów dostępny tylko drogą morską lub lotniczą. Oba te środki transportu mają swoje wady i zalety – transport morski jest relatywnie tani, ale czas transportu wynosi często 1,5 miesiąca, natomiast transport lotniczy jest szybki, lecz drogi.

Uprzejmie informujemy, że PKP CARGO CONNECT uzyskało możliwość transportu żywności koleją z Polski do Chin.

Transport może się zaczynać w dowolnym miejscu w Polsce, przez sieć terminali do Małaszewicz – najważniejszej europejskiej bramy kolejowej na Jedwabnym Szlaku. Stamtąd bezpośrednim pociągiem do Xi’an w Środkowych Chinach. Podczas jazdy na odcinku rosyjskim na kontenery są zakładane plomby systemu satelitarnego Glonass, które pozwalają rosyjskim organom nadzoru kontrolować tranzyt. Czas Transportu z Małaszewicz do Xi’an wynosi 14 dni.

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem EksportChiny@pkpcc.com

W początkowej fazie projektu, ze względu na brak dostępnych kontenerów chłodni, możliwy jest transport produktów nie wymagających chłodzenia i niewrażliwych na zmiany temperatury.