Zawody jeździeckie Cavaliada Tour w Poznaniu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Zawody jeździeckie Cavaliada Tour w Poznaniu

W dniach 28.11.2019–1.12.2019 r. w Poznaniu już po raz dziesiąty odbyły się zawody jeździeckie z cyklu Cavaliada Tour. Na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich rywalizowało w sumie 350 jeźdźców z 34 krajów, a w targowych stajniach stanęło blisko 650 koni. W wydarzeniu uczestniczył Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowany przez Grzegorz Piętę, Dyrektora Generalnego.

Cykl zawodów jeździeckich Cavaliada Tour to niezwykłe wydarzenie sportowe. Zawody rozgrywane są na międzynarodowym poziomie, o czym świadczy autoryzacja zawodów przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Oprócz skoków przez przeszkody kibice mogli podziwiać rywalizację także w ujeżdżeniu, powożeniu, WKKW, woltyżerce i parajeździectwie.

Cavaliadzie tradycyjnie towarzyszyły Targi Sprzętu Jeździeckiego oraz pokazy i widowiska z udziałem koni. W wydarzenie włączyły się, nadzorowane przez KOWR, spółki o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej, w których prowadzona jest hodowla koni dziewięciu najważniejszych ras w polskiej hodowli. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Stadniny i Stada nadzorowane przez KOWR zaprezentowały podczas Cavaliady wspólne stoisko. Spółki hodowli koni zaprezentowały osiągnięcia w zakresie doskonalenia genetycznego oraz ofertę koni z przeznaczeniem do hodowli i sportów konnych, a także do użytkowania w agroturystyce, rekreacji i hipoterapii. Oferowano także usługi hotelarskie i turystyczne, związane z pensjonatem dla koni oraz szkoleniowe (kursy powożenia i jazdy konne). Konie z tych spółek uczestniczyły zarówno w rywalizacji, jak też w pokazach przygotowanych  przez Polski Związek Hodowców Koni we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Stoisko spółek KOWR odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który rozmawiał z zarządami Spółek o hodowli koni w Polsce.

KOWR był także fundatorem nagród: w konkursie Małej Rundy, 120 cm oraz finałowego konkursu Średniej Rundy, 145 cm. Finał średniej rundy zaliczany do światowego rankingu zakończył się zwycięstwem drużynowej brązowej medalistki mistrzostw Europy roku 2015 – Janiki Sprunger ze Szwajcarii na wałachu Little Magic D’asschaut, która odebrała nagrodę z rąk Dyrektora KOWR Grzegorza Pięty.

Wiele emocji dostarczył widowiskowy konkurs szybkości Speed & Music, w którym wystartowało 40 par. Polka Natalia Czernik prowadziła niemal przez cały konkurs, jednak została wyprzedzona przez przedostatnią, zeszłoroczną zwycięską parę konkursu Speed & Music Felix Hassman na Sl Brazonado.

Podczas trwania Cavaliady Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego odznaczyło Grzegorza Piętę, Dyrektora Generalnego KOWR Srebrnym Medalem „Labor Omnia Vincit”. Medal ten jest przyznawany za propagowanie pozytywistycznych tradycji pracy organicznej.

Biuro Rzecznika Prasowego

News