XXVIII Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

XXVIII Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej

W Stadninie Koni Białka należącej do Małopolskiej Hodowli Roślin 2 i 3 czerwca br. odbył się XXVIII Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej.

Tytuły Czempiona Ogierów Rocznych oraz Najlepszego Konia Pokazu powędrowały do wyhodowanego w SK Białka ogierka Parillus (Ascot DD - Parilla/Enzo). Czempionką Klaczy Młodszych jednogłośnie została Atakama (Empire  - Atma/Ekstern) hodowli SK Janów Podlaski otrzymując od sędziów najwyższą notę pokazu - 93,5 punktu, w tym dwie „20-stki” na głowę i szyję oraz za ruch! Zwycięzcą w swojej klasie został też należący do gospodarzy ogierek Belmari (El Omari - Bint Erina/Kabsztad), który zaprezentował niezwykle efektowny ruch oceniony jednogłośnie jako najlepszy w klasie I A. W klasie I B bezkonkurencyjnie zwyciężył Erantis (Ascot DD - Eugara/ Om El Bellissimo) należący do SK Janów Podlaski otrzymując pierwszą „20-tkę” tego pokazu za ruch.

Najliczniej obsadzone były klasy klaczek rocznych, do których zapisano aż 40 koni. Klasy IV B i IV C wygrały klacze z Janowa Podlaskiego Encarina (Ascot DD - Eneria/QR Marc) oraz Benona (Ascot DD - Bernadetta/Ganges), przy czym należy podkreślić, że w klasie IV C drugie miejsce zajęła klacz z SK Białka - Emanita (El Omari – Ekarena/ Fire Fighter), otrzymując identyczną punktację – 91,83 pkt. Klacze miały też tą samą punktację za typ, Benona wygrała dopiero wyższą oceną za ruch. Należy podkreślić wyrównaną jakościowo klasę, doskonałe przygotowanie co sprawiło, że rywalizacja była trudna. Klacze z Janowa i Białki były bezkonkurencyjne pod względem przygotowania do pokazu.

Wygrane w klasach klaczy dwuletnich podzieliły między siebie dwie stadniny – Janów Podlaski i Michałów. W klasie V A dwa pierwsze miejsca zajęły Eduarda i Etruzja – córki niezwykle utytułowanego ogiera Pogrom. W klasie VB również dwa pierwsze miejsca zdobyły michałowskie Emdrona oraz Parantella. Rywalizacja w tych klasach była niezwykle zacięta, wszystkie konie wykazywały bardzo wysoki poziom, dlatego należy się uznanie tym dwóm stadninom KOWR.

News