XXVI Krajowe Dni Ziemniaka - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

XXVI Krajowe Dni Ziemniaka

Krajowe Dni Ziemniaka to cykliczna, tematyczna impreza wystawowo-targowa, skierowana do rolników i firm sektora rolnego i spożywczego związanych z produkcją oraz przetwórstwem ziemniaków. Wydarzenie w tym roku odbyło się w województwie warmińsko-mazurskim w Siemiątkach k. Nidzicy, w dniach 23-25 sierpnia.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.  W uroczystym otwarciu Krajowych Dni Ziemniaka uczestniczyli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Grzegorz Pięta, p.o. Dyrektor Generalny oraz Grzegorz Kierozalski, Dyrektor OT KOWR w Olsztynie. W targach wzięli udział przedstawiciele polskiej branży ziemniaczanej, przedstawiciele samorządów rolniczych oraz goście z kraju i zagranicy.

Zwiedzający mogli uczestniczyć w licznych pokazach maszyn uprawowych, sadzarek, kombajnów do ziemniaków itp. Wiele firm na poletkach prezentowało najnowsze, najlepsze, najsmaczniejsze odmiany ziemniaka. Naukowe podejście do tematu zaprezentowano w czasie konferencji pod hasłem „Doświadczenie, Współpraca, Skuteczność”, jej celem było podkreślenie znaczenia współpracy i wzajemnej integracji producentów i przetwórców ziemniaka oraz możliwości kooperacji z rynkiem światowym. Podczas drugiego dnia imprezy KOWR przygotował pokaz kulinarny prezentujący zdrowe i smaczne potrawy z ziemniaka przy wykorzystaniu różnych typów kulinarnych ziemniaków. Dużym zainteresowaniem odwiedzających targi cieszyło się stoisko informacyjno-promocyjne KOWR, na którym pracownicy udzielali informacji o funkcjonowaniu portalu „Polska Smakuje”, mechanizmach Wspólnej Polityki Rolnej i krajowych, administrowanych przez KOWR oraz prezentowali ofertę gruntów na sprzedaż i dzierżawę.

News