Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

W miniony weekend w Szepietowie odbyła się największa w regionie i jedna z największych w kraju Wystawa Zwierząt Hodowlanych połączona z dniami Doradztwa Rolniczego. Na tereny Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie już po raz kolejny przyjechało kilkuset wystawców krajowych i zagranicznych oraz około 1000 zwierząt hodowlanych.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowali stoisko informacyjno-promocyjne, na którym można było m.in. uzyskać informacje o  bieżącej działalności każdej z instytucji jak i możliwości skorzystania z działań wynikających z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wystawę odwiedził Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Jacek Bogucki, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który odznaczył m.in. Jadwigę Zabielska – Dyrektora OT KOWR Białystok medalem Zasłużony dla Rolnictwa.

Podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych odbywa się co roku konkurs na Superczempionat, w którym  puchary okolicznościowe wręczył Andrzej Sutkowski, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR. Tytuł Superczempiona w kategorii jałowic rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czarno-białej zdobyła jałowica ze spółki SK Nowe Jankowice, zaś w kategorii krowy rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czarno-białej zdobyła krowa II laktacji ze spółki PR-H Gałowo.

Stałym elementem Wystawy jest tez konkurs dla najmłodszych hodowców. Zwycięzcom MRiRW wraz z KOWR przygotowali drobne gadżety, które wręczyła Jadwiga Zabielska – Dyrektor OT KOWR w Białymstoku.

Na wydarzeniu obecne były także spółki o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej: OHZ Dębołęka, OHZ Osięciny, OHZ Głogówek, OHZ Garzyn, PR-H Gałowo, SK Nowe Jankowice, SK Dobrzyniewo, SK Michałów, HZZ Żołędnica.

News