Tytuły AgroLigi 2018 rozdane - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Tytuły AgroLigi 2018 rozdane

W Warszawie w Belwederze, 10 czerwca br., odbyła się 26 edycja Gali Konkursu AgroLiga 2018. Zasłużonym rolnikom i przedsiębiorcom branży rolno-spożywczej gratulował Prezydent RP Andrzej Duda, który także objął Galę Honorowym Patronatem. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Grzegorz Pięta, Dyrektor Generalny.

Prezydent w swoim wystąpieniu podkreślił, że wyjątkową wartością konkursu jest to, iż za pośrednictwem mediów można pokazać całemu światu jak dzisiaj  wygląda  polska wieś i ludzie, którzy pracują na polskiej roli i rozwijają tę ważną gałąź gospodarki będącej absolutnym fundamentem naszego bezpieczeństwa żywnościowego. – Dziękuję Państwu z całego serca za niezwykle wytrwałą pracę dla Rzeczypospolitej. Dzięki Waszemu trudowi, upartości w dążeniu do realizowania celu można każdego obywatela dowolnego państwa świata zabrać na polską wieś i dumą i satysfakcją powiedzieć, że tak właśnie wygląda polska wieś – zakończył Prezydent RP. 

Tytuł Mistrza Krajowego AgroLigi 2018 w kategorii rolnicy zdobyli Anna, Antoni i Ireneusz Kuśmierczak z Bełżca w woj. lubelskim. Prowadzą oni na blisko 125 hektarach nowoczesne gospodarstwo rybackie „Bełżec” specjalizujące się w hodowli: karpi, amurów, linów, szczupaków, sumów, sandaczy, okoni, karasi i tołpyg.

Mistrzem Krajowym AgroLigi 2018 w kategorii firmy została „Roltoma” Tomasz Stypułkowski  w Sokołach w woj. podlaskim. Założona w 2006 r. firma zatrudnia 20 pracowników. Zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem w maszyny rolnicze, części zamienne do maszyn rolniczych oraz serwisowaniem nowych i używanych maszyn rolniczych.

Nagrody Laureatom wręczał Andrzej Duda, Prezydent RP, Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz m.in. Grzegorz Pięta, Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Konkurs AgroLiga przeprowadzany jest od 1993 roku. Jego organizatorami na szczeblu krajowym edycji 2018 byli: Redakcja Audycji Rolnych I Programu TVP S.A. oraz stowarzyszenie AgroBiznesKlub, zaś na szczeblu wojewódzkim – Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, które wybierają Mistrzów Wojewódzkich AgroLigi w kategoriach Rolnicy i Firmy. Konkurs ma na celu wyłanianie, honorowanie i nobilitowanie najlepszych polskich rolników oraz agrofirm.

Honorowy Patronat nad konkursem pełnili: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Maria Fajger, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik oraz Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta.

News