Targi Sol&Agrifood 2018 we Włoszech - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Targi Sol&Agrifood 2018 we Włoszech

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz pierwszy na targach Sol&Agrifood 2018 zorganizował polskie stoisko narodowe. Wydarzenie odbyło się w Weronie w północno-wschodnich Włoszech w dniach od 15 do 18 kwietnia 2018 r.

Na terenie kompleksu targowego Veronafiere odbywały się również targi “Vinitaly – the International Wine and Spirits Exhibition” oraz “Enolitech – International Exhibition of Wine-Growing and Cellar Techniques&Olive-Growing and Olive Oil Technologies”.

Podczas warsztatów, pokazów i degustacji prezentowane były różnorodne produkty: makarony, wędliny, słodycze, sery, miody, sosy, piwo oraz kawa. Każdego roku targi o łącznej powierzchni 300 tys. m2  z setkami stoisk przyciągają zwiedzających nie tylko z całych Włoch, ale i z innych krajów. Na tegorocznych targach obecni byli wystawcy z ponad 50 państw, w tym sprzedawcy, importerzy, dystrybutorzy oraz restauratorzy. W samym wydarzeniu Sol&Agrifood uczestniczyło w tym roku 291 wystawców i ponad 56 tys. odwiedzających, z tego ponad 14 tys. spoza Włoch.

Na polskim stoisku promocyjno-informacyjnym o powierzchni 28 m2 zaprezentowano katalogi, broszury oraz ulotki produktów spożywczych polskich firm, które przekazały materiały w odpowiedzi na ofertę KOWR. Pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa udzielali ogólnych informacji na temat sektora rolno-spożywczego w Polsce oraz oferty produktowej tego sektora. Prezentowane były informacje dotyczące m.in.: produktów mleczarskich, owoców i przetworów owocowych, słodyczy oraz produktów zbożowych. Ponadto pracownicy Ośrodka pośredniczyli w nawiązywaniu kontaktów między zainteresowanymi – potencjalnymi kontrahentami, a firmami, które udostępniły swoje materiały. W trakcie targów na polskim stoisku wyświetlane były także filmy promujące bezpieczne i smaczne polskie produkty o wysokiej jakości.

Trzeciego dnia targów stoisko KOWR odwiedziła Patrycja Niemczyk-Favaro, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Mediolanie.

Obecność KOWR na targach Sol&Agrifood przybliżyła walory polskich produktów rolno-spożywczych oraz dała możliwość promocji rodzimej żywności na rynku włoskim.

News